خانه / برگزیده‌ها,

۵ راهکار سریع برای درمان گلودرد

عفونت گلو

گلودرد چرکی یک عفونت باکتریایی است که باعث دردناک و متورم شده و باعث ایجاد مشکل در بلع می‌شود.

با وجودی‌که این وضعیت دردناک است و خوراک افراد بیمار را با مشکل مواجه می‌کند، اما رفع این مشکل راه‌حل‌های ساده‌ای دارد که در ادامه به بخشی از آن‌ها پرداخته خواهد شد.

لیموی تازه مصرف کنید

شما می‌توانید، از لیموی تازه استفاده کنید، تا از گلودرد راحت شوید، زیرا به نابودی مخاط کمک می‌کند. یک لیموناد داغ با عسل را امتحان کنید. آب نصف لیمو و یک قاشق چای خوری عسل را در یک فنجان آب گرم بریزید و با هم مخلوط کنید؛ و سپس آهسته بنوشید. گزینه دیگر، این است که با آب تازه لیمو را با مقدار برابر آب رقیق کنید و گرمش کنید. شما همچنین می‌توانید آب نصف لیمو را بردارید و روی آن نمک و فلفل بمالید و لیمو را لیس بزنید.

با آب و نمک غرغره کنید

آب و نمک می‌تواند با کمتر کردن اسیدی که منجر به سوزش گلو می‌شود، التهاب موجود را بهبود ببخشد. همچنین استفاده از این محلول می‌تواند عفونت‌ها یا مواد محرک را به سطح گلو برساند تا بدن راحت‌تر با آن دست و پنجه نرم کند. برای اینکه بتوانید از تمامی این مزایا بهره‌مند شوید، یک چهارم الی یک دوم قاشق چایخوری نمک را در هشت اونس آب گرم حل کنید. هر دو ساعت یکبار با این محلول غرغره کنید.

مایعات بسیار سرد بنوشید

شاید بلعیدن مواد در چنین شرایطی بسیار دشوار باشد، اما زمانی که نوشیدنی یخ دار میل می‌کنید گلو بی حس می‌شود و می‌تواند التهابی که باعث ایجاد گلو درد شده است را کمتر کند.

از خوردن مواد اسیدی چشم بپوشید

رفلاکس اسید یکی از دلایل اصلی ایجاد گلو درد است. این موضوع بدین معناست که بدتر کردن رفلاکس می‌تواند گلو درد را بدتر کند یا آن را طولانی‌تر نماید. به همین خاطر، متخصصان توصیه می‌کنند از خوردن نوشابه، غذا‌های سرخ شده یا مرکباتی همچون پرتغال یا لیمو خودداری کنید. همچنین بهتر است چند ساعت قبل از خواب از خوردن مواد غذایی اجتناب نمایید. خوردن غذا قبل از خواب می‌تواند رفلاکس اسید را بدتر کند.

استراحت کنید

زمانی که بدن شما خسته است سیستم ایمنی نیز تضعیف می‌شود. اگر خسته هستید بدن شما برای درمان خود دچار چالش خواهد شد. پس کمی استراحت کنید. زمانی را برای دراز کشیدن اختصاص دهید.

اگر همه موارد بالا با شکست مواجه شد

اگر گلو درد شما بیشتر از ۴۸ ساعت طول کشید ممکن است عفونت باکتریایی داشته باشید. اگر چنین بود، باید به دستور پزشک آنتی بیوتیک یا استروئید مصرف کنید تا درد گلو تسکین یابد. از پزشک کمک بگیرید.

اولین دیدگاه را بنویسید