خانه / برگزیده‌ها,

یک استقلالی دو آتشه با اشتباهاتش محبوب پرسپولیسی‌ها شد

محسن فروزان

محسن فروزان بر خلاف علاقه قلبی به استقلال، در سال‌های اخیر دروازه‌بان محبوب پرسپولیسی‌ها بوده است.

پرسپولیس در هفته بیست‌ونهم لیگ، گل‌گهر را شکست داد و یک قدم دیگر به قهرمانی نزدیک شد. بازی با گل‌گهر، یکی از سخت‌ترین چالش‌های پرسپولیس، در هفته‌های پایانی محسوب می‌شد. پرسپولیسی‌ها اما در این مسابقه، زیاد به دردسر نیفتادند و ۴ گل به حریف زدند. سه گل از این چهار گل، توسط مهدی ترابی زده شد. گل‌هایی که اشتباهات محسن فروزان، دروازه‌بان گل‌گهر روی آن‌ها نقش پررنگی داشت. فروزان در سال‌های اخیر، همیشه مقابل پرسپولیس گل خورده و معمولا، بازنده از زمین خارج شده است.

۹ سال بدون برد

فروزان سال‌های ابتدایی حضورش در لیگ برتر، آمار خوبی مقابل پرسپولیس داشت. او از لیگ یازدهم تا چهاردهم، ۴ بار با پیراهن تراکتور و گسترش فولاد روبروی پرسپولیس قرار گرفت و ۳ بار، توانست همراه تیمش برنده مسابقه شود. از لیگ چهاردهم که او به استقلال پیوست، اوضاع تغییر کرد. فروزان از لیگ چهاردهم تا لیگ بیست‌ودوم، دروازه‌بان استقلال، سیاه‌جامگان، راه آهن، صبا، پارس‌جنوبی، تراکتور، فولاد و گل‌گهر بوده است. او با تمام این ۸ تیم، مقابل پرسپولیس بازی کرده و هیچوقت، نتوانسته برنده شود. آمار فروزان در ۹ فصل اخیر مقابل پرسپولیس، در باخت و مساوی خلاصه می‌شود. او ۱۳ بار مقابل پرسپولیس به میدان رفته، ۹ بار بازنده از زمین خارج شده و ۴ بازی، توانسته با این تیم مساوی کند. فروزان در این ۱۳ بازی، فقط یک‌بار موفق شده دروازه‌اش را مقابل پرسپولیس بسته نگه دارد. تنها موفقیت او مقابل پرسپولیس شاید، بازی با پیراهن راه آهن در دور برگشت لیگ پانزدهم باشد که با وجود باخت، اجازه نداد سرخپوشان به تفاضل مورد نظرشان برای قهرمانی برسند.

تقدیم صدر جدول

اشتباهات مستقیم فروزان در این سال‌ها، نقش پررنگی در شکست‌های تیمش و البته، امتیازات حساس پرسپولیس در مسیر قهرمانی داشته‌اند. اوج تاثیرگذاری او، به بازی رفت لیگ هفدهم مربوط می‌شد. زمانی که پارس‌جنوبی و پرسپولیس، به عنوان تیم‌های اول و دوم جدول روبروی هم قرار گرفتند. پرسپولیس در آن زمان، یک بازی کمتر نسبت به پارس‌جنوبی صدرنشین داشت و تیم مهدی تارتار، امیدوار بود با پیروزی در این بازی خانگی صدرنشینی خود را قطعی کند. پارس‌جنوبی دقیقه ۶۵ یک پنالتی به دست آورد. فروزان با اصرار، پشت این پنالتی قرار گرفت و آن را هدر داد. پرسپولیس با گلزنی در دقایق تلف شده، پارس‌جنوبی را شکست داد و صدرنشین لیگ برتر شد.

اشتباهات کلیدی

در بازی این هفته پرسپولیس و گل‌گهر هم، فروزان روی دو گل ابتدایی پرسپولیس نقش پررنگی داشت. او روی گل اول، نتوانست شوت سعید صادقی را درست مهار کند و مهدی ترابی، روی ریباند به راحتی تیمش را جلو انداخت. در گل دوم هم ضربه آزاد ترابی از فاصله زیاد، بخاطر واکنش عجیب فروزان و محاسبه اشتباه او در نقطه فرود توپ، وارد دروازه شد. فروزان در گل چهارم پرسپولیس هم با خروج خود، به ترابی فرصت زدن چیپ و یکی از زیباترین گل‌های فصل را داد.

خارج کردن رقیب

فروزان علاوه بر اشتباهاتی مثل بازی رفت و برگشت این فصل یا بازی برگشت لیگ هفدهم با پیراهن صبای قم، یک‌بار هم باعث خارج شدن یکی از رقبای پرسپولیس از کورس قهرمانی شده است. لیگ هجدهم، تراکتور تا هفته بیست‌وچهارم تیم دوم جدول لیگ بود و با توجه به بازی‌های آسان‌تر نسبت به پرسپولیس و تقابل مستقیم با این تیم در یادگار امام، شانس زیادی برای قهرمانی داشت. تراکتوری‌ها هفته بیست‌وپنجم، روبروی سپیدرود قعرجدولی قرار گرفتند. اشتباهات عجیب فروزان در این بازی، باعث شد تراکتور ۳ بر یک بازنده شود و پس از حاشیه‌های این مسابقه، مدیران باشگاه دروازه‌بان تیم‌شان را اخراج کنند. همین حاشیه‌ها، مسیر تراکتور را عوض کرد. آن‌ها بدون حتی یک برد در ۶ هفته پایانی، نه تنها قهرمان نشدند، که سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را هم از دست دادند!

اولین دیدگاه را بنویسید