خانه / برگزیده‌ها,

گرما منجر به بیماری‌های قلبی و خونی در مردان بالای ۶۰ سال

تپش قلب
تپش قلب

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که مردان شصت ساله و مسن تر، در شب‌های گرم‌تر به میزان بیشتری در اثر حمله قلبی جان خود را از دست می‌دهند. دانشمندان دانشگاه تورنتو می‌گویند افزایش یک درجه سانتیگرادی دما می‌تواند منجر به افزایش چهار درصدی تعداد مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و خونی در مردان بالای ۶۰ سال شود.
به گزارش بهداشت نیوز نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که مردان شصت ساله و مسن تر، در شب‌های گرم‌تر به میزان بیشتری در اثر حمله قلبی جان خود را از دست می‌دهند. دانشمندان دانشگاه تورنتو می‌گویند افزایش یک درجه سانتیگرادی دما می‌تواند منجر به افزایش چهار درصدی تعداد مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و خونی در مردان بالای ۶۰ سال شود.

باید توجه داشت که بیماری‌های قلبی باعث یک چهارم مرگ و میر‌ها در جهان محسوب شده و باید آن را کاملا جدی گرفت. مطالعات قبلی به این موضوع پرداخته اند که آیا هوای گرم در طول تابستان با افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و خونی ارتباط دارد یا خیر. با این حال، پس از در نظر گرفتن سن و جنسیت افراد، یافته‌ها متناقض بوده است.

به تازگی، دانشمندان با نگاهی دقیق‌تر به این موضوع دریافته اند که افزایش دما می‌تواند به معنای تفاوت بین مرگ و زندگی برای مردان ۶۰ ساله و بالاتر باشد. به گزارش سیناپرس، پژوهشگران این تیم مطالعاتی درباره موضوع فوق اعلام کردند: باید تحقیقات مشابهی در این زمینه در مناطق مختلف جهان با جغرافیا و آب و هوای متفاوت انجام شود. با توجه به احتمال رو به رشد تابستان‌های شدید و گرم، مطالعات ما دارای اهمیت زیادی بوده و می‌تواند به کاهش خطر سکته قلبی در مردان کمک کند.

گرما بر افراد مسن بیشتر تأثیر می‌گذارد

طی این مطالعه، محققان داده‌های مربوط به بزرگسالانی را که در فصل تابستان بر اثر بیماری‌های قلبی عروقی بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۵ جان باختند، تجزیه و تحلیل کردند. ماه‌های تیر و مرداد زمانی است که احتمالاً اکثر کشور‌های نیمکره شمالی شاهد موج گرما هستند.

بررسی‌های این تیم مطالعاتی نشان داد افزایش یک درجه سانتیگراد در دمای شبانه تابستان، ارتباط مستقیمی با افزایش ۳.۱ درصدی مرگ و میر در مردان بین ۶۰ تا ۶۴ سال دارد. به گزارش سیناپرس، شرح کامل این یافته‌ها در آخرین شماره مجله تخصصی آنلاین BMJ Open منتشر شده است.

اولین دیدگاه را بنویسید