خانه / برگزیده‌ها,

کانادا به بهانه اغتشاشات تحریم ها را علیه ایران ادامه دادند

به گزارش ایران اندیش؛ وزارت خارجه کانادا باز هم به بهانه ناآرامی‌ها در ایران و در ادامه سیاست‌های خود برای حمایت از اغتشاشات، تحریم‌هایی را علیه ۶ فرد و ۴ نهاد وضع کرد.

از تارنمای خبری اینترنشنال کانادا، ملانی جولی وزیر امور خارجه کانادا در بیانیه‌ای ادعا کرد: «کانادا با استفاده از تمام ابزارهای در اختیار خود برای پاسخ به نقض حقوق بشر توسط ایران و تهدیدات آن علیه صلح و امنیت منطقه به حمایت از مردم ایران ادامه خواهد داد.»

وزیر خارجه کانادا مدعی شد افراد تحریم شده در نقض فاحش حقوق بشر در ایران مشارکت داشته یا باعث ایجاد آن شده‌اند.

فهرست افراد تحریم شده از سوی وزارت خارجه کانادا شامل:

شورای نگهبان

مجلس خبرگان رهبری

خبرگزاری فارس

مجمع تشخیص مصلحت نظام

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه

محمد کرمی

صغری خدادادی

سید مجید میراحمدی

عباس علی کدخدایی

و عزت‌الله ضرغامی می‌شود.

وزارت خارجه کانادا پیشتر (۲۱ مهر ماه) نیز به بهانه ناآرامی‌ها در ایران و در ادامه سیاست‌های خود برای حمایت از اغتشاشات، تحریم‌هایی را علیه ۱۷ شخص و ۳ نهاد وضع کرده بود.

همچنین جاستین ترودو نخست وزیر کانادا هم روز جمعه ۱۵ مهر ماه اعلام کرده بود این کشور به بهانه ناآرامی‌ها در ایران، مجموعه‌ای از اقدامات مالی و مهاجرتی جدید علیه ایران و همچنین گسترش رژیم تحریم‌های خود را دنبال خواهد کرد.

مقام‌های کانادایی در حالی از تصمیم این کشور علیه ایران سخن می‌گویند که پیش از این در پی گسترش جنبش اعتراضی در کانادا، با اعلام وضعیت اضطراری به نیروهای پلیس اختیارات بیشتری برای مهار اعتراضات داده شده بود.

«قانون شرایط اضطراری» در کانادا به دولت فدرال اختیارات بیشتری را جهت بازگرداندن نظم برای پایان دادن به تظاهرات می‌دهد.

استفاده ابزاری کانادا از حقوق بشر کاملا آشکار است، زیرا جهانیان هنوز روایت‌های غم انگیز جدا کردن اجباری بیش از ۱۵۰ هزار کودک بومی از خانواده‌هایشان و رسوایی حدود یک سال پیش کشف گورهای دسته‌جمعی صدها تن از این کودکان در حیاط “مدارس مسکونی” کانادا را از یاد نبرده‌اند!

منبع : ایرنا

1 نظر

  • ناشناس

    شماخیلی غلط میکنیدبریدکشورهای خودتون رودرست کنید نه میاین مقامات ایران را تحریم میکنید

دیدگاهی بنویسید