خانه / برگزیده‌ها,

چرغ سبز علی علیپور به پرسپولیسی ها

علی علیپور
علی علیپور

علی علیپور، مهاجم ایرانی تیم ژیل ویسنته و مهاجم سابق پرسپولیس با پایان لیگ پرتغال کماکان مشغول آماده‌سازی خودش است تا به شکل کامل دوران نقاهت بعد از پارگی رباط صلیبی‌اش را به بهترین شکل ممکن به پایان برساند تا در تمرینات پیش فصل تیم ژیل ویسنته برای فصل آینده آماده و کم‌کم مهیای بازی شود. علیپور که سابقه قهرمانی و حتی سه‌گانه زدن با پیراهن پرسپولیس را در کارنامه بازیگری‌اش دارد از کار مهم یحیی و شاگردانش در این فصل بسیار خوشحال است و به سهم خودش تیم پرسپولیس و یحیی را شایسته‌ترین تیم برای قهرمانی در لیگ ایران می‌داند.

شرایط خوب پیش می‌رود؟
بله لیگ پرتغال تمام شد، اما من یک فصل دیگر با تیم ژیل ویسنته قرارداد دارم؛ لذا من کماکان به تمرینات ویژه خودم مشغولم تا بتوانم برای تمرینات پیش فصل به بهترین شکل ممکن آماده شوم و در فصلی که قرار است بازی کنیم به بهترین شکل ممکن آماده شوم و به قولی انتظارات را برآورده کرده و بهترین باشم.

در رابطه با دربی جام حذفی که منجر به قهرمانی پرسپولیس شد چه صحبتی داری؟
بازی خیلی خوبی بود و جدا از دقایق اندکی در نیمه دوم، پرسپولیس در باقی لحظات بر توپ و میدان مسلط بود و به نظرم حقش پیروزی بود که به آن هم رسید. اما اگر کمی خوش‌شانس‌تر بود پرسپولیس می‌توانست در همان وقت‌های قانونی از سد رقیبش بگذرد هر چند پرسپولیس شاید در آخرین دقایق وقت‌های تلف شده که خیلی هم طولانی شد به نوعی غافگلیر شد و گل دریافت کرد، اما از آنجا که هدف بازیکنان پرسپولیس فقط برد بود، بازیکنان با توانایی فنی بهتری بازی کردند و جنگیدند و در نهایت هم با شایستگی قهرمان شدند و به نوعی دبل کردند. افتخار بزرگی که لیاقتش را داشتند و در نهایت سه‌گانه زدند که قهرمانی‌شان در جام حذفی را بسیار شیرین‌تر کرد.

خودت هم طعم گلزنی در دربی را چشیده‌ای و اتفاقاً سابقه قهرمانی و دبل کردن و سه‌گانه زدن را داری؟
بله به لطف خدا در اولین دربی که مقابل استقلال در زمان برانکو بازی کردم، موفق به گلزنی شدم که اتفاقاً همان دربی را هم با گل من بردیم و جدا از آن در چند دربی دیگر هم سابقه گلزنی دارم تا خاطرات خوب و شیرینی را از دربی‌ها داشته باشم. از طرفی با پرسپولیس دبل هم کردیم؛ مضاف بر آنکه در سوپر جام هم قهرمان شدیم و گلش را هم خودم در این جام زدم تا این جام برای من حلاوت خاصی داشته باشد. از این رو حس خوب و شیرین قهرمانی سه‌گانه را تجربه کردم و خوب می‌دانم چقدر شیرین است و به دل کادر و بازیکنان و هواداران تیم می‌چسبد و شادشان می‌کند.

از قهرمانی پرسپولیس و سه‌گانه زدن این فصل پرسپولیس بگو!
خیلی خوشحالم که تیم سابقم در ایران باز هم قهرمان شد و بعد از اینکه در لیگ قهرمان شد با شایستگی در جام حذفی هم قهرمان شد تا به نوعی سه‌گانه بزند و نشان دهد که بهترین تیم ایران است. خوشبختانه پرسپولیس در مهم‌ترین مقطع فصل در همه بازی‌هایش به پیروزی رسید و در جام حذفی و لیگ بهترین نتایج را بدون باخت سپری کرد تا نشان دهد که از هر جهت بهترین بوده و لیاقت قهرمانی را داشته است.

اولین دیدگاه را بنویسید