خانه / برگزیده‌ها,

پیشنهاد باورنکردنی یک استقلالی؛ آقای نکونام! این افراد، تو را فلج می‌کنند

جواد نکونام
جواد نکونام

حسن روشن بازیکن اسبق استقلال و تیم ملی ایران درباره شرایطی فعلی جواد نکونام و تیمش، مصاحبه‌ای انجام داد که در ادامه می‌خوانید:

*به نکونام گفته بودم مواظب باشد، چون اینجا فولاد خوزستان یا تیم دیگری نیست. به او تأکید کردم حالا که آمده است باید آدم‌های دور و بر خودش را قوی انتخاب کند و کسانی باشند که کمک کنند. پدر نکونام از استقلالی‌های اصیل است و احترام زیادی برای او قائلم، ولی جواد با مدیریتی که استقلال دارد، نمی‌تواند موفق باشد.

*من ترجیح می‌دهم کاری به استقلال نداشته باشم و حرفی نزنم، چون چیزی تغییر نکرده است. وقتی شما ماشین فراری بخری، ولی بنزین نداشته باشی، کاری نمی‌توانی انجام دهی. استقلال باید با قدرت شروع کند و با قدرت جواب مردم را بدهد. چندین سال است که می‌گویم تیم را تعطیل کنید و با تیم امید وارد مسابقات شوید. قطعاً آن تیم به لیگ دسته دوم سقوط نمی‌کند. وقتی باشگاه این همه مشکل مالی دارد برای اینکه خودکفا شود باید تیم امید را روانه مسابقات کند. شما در این چند سال چیزی نشدید و دو سال هم مقامی نگیرید. بگذارید تیم استقلال برای آینده ساخته شود و این همه التماس بازیکن نکنید.

*مدیریت استقلال در نطفه خفه شده است و کاری از دست کسی برنمی‌آید. کسانی باید به باشگاه استقلال بیایند که قوی باشند. به نکونام گفتم «تو استقلالی هستی و در این تیم بازی کرده‌ای، باید آدم‌های اطرافت قوی باشند، از کادر فنی گرفته تا سرپرست باید قوی باشند». آن‌هایی که کنار نکونام هستند او را فلج می‌کنند.

*برخی از هواداران می‌گفتند درباره استقلال چیزی نگو و زمانی که به حرفم می‌رسیدند اعتراف می‌کردند که درسته گفته‌ام. این‌ها را نمی‌گویم که مردم من را روی کول‌شان بگذارند. من برای صد نفر مخالف حرف نمی‌زنم، برای بیست میلیون نفر دیگر صحبت می‌کنم و حقیقت را می‌گویم. زمانی که استقلال در فینال جام حذفی گل زد می‌توانست قهرمان شود، ولی با رفتار‌های ساپینتو همه چیز را از دست داد. البته بهتر شد که استقلال باخت، چون قهرمان می‌شد، باید یک سال دیگر ساپینتو را حفظ می‌کردند!

*اگر استقلال مشکل مالی دارد باید تیم امیدش را به مسابقات بفرستد. رایکوف در استقلال خیلی راحت این کار را می‌کرد. او در اوج بازی کردن چهار بازیکن تیم ملی، عذرشان را خواست. اسم تیم امید روی آن است، یعنی امید به آینده. استقلال به لیگ دسته سوم هم سقوط کرد، مردم پایش ایستادند، بنابراین نگرانی وجود ندارد. هوادار مشکلات را می‌فهمد.

اولین دیدگاه را بنویسید