خانه / برگزیده‌ها,

پاسخ نهایی گزینه استقلال و پرسپولیس به پیشنهادهای بزرگ عربستان و قطر

احسان حاج صفی

احسان حاج صفی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران پس از دو سال حضور در تیم آاِک، پیش از پایان این فصل از مسابقات سوپر لیگ یونان قراردادش را برای ۱+۱ سال دیگر با این تیم تمدید کرد.

حاج صفی که بعد از جام جهانی ۲۰۲۲ عملکرد بسیار درخشانی در تیم آاک داشت، سرمربی و مدیران این باشگاه را مجاب با تمدید قراردادش کرد و هفته گذشته این اتفاق نهایی شد.

حالا و با گذشت چند روز بعد از امضای قرارداد جدید، رسانه‌های یونان مدعی شدند حاج صفی پیشنهاد بزرگی را از قطر و همچنین عربستان رد کرده است.

نشریه SportDay یونان با اشاره به شرایط تیم آاک در این فصل و کم نوسان بودن مدافع ایرانی نوشت:

«تا زمانی که لیگ برای جام جهانی قطر تعطیل شد، مدافع چپ ملی پوش ایران در آاک زیر نظر هموطنش میلاد محمدی بود. به نظر می‌رسید که او در حال از دست دادن جایگاهش در ترکیب تیم است، اما یک لحظه بد او را به جلو آورد. وقتی هر دو بازیکن ایران از قطر برگشتند مشخص شد که محمدی مصدومیت بسیار شدیدی دارد که حداقل سه ماه او را از میادین دور می‌کند.

بنابراین حاجی صفی به میدان آمد و به قدری مورد حمایت سرمربی قرار گرفت که آاک در ژانویه به دنبال جذب بازیکنی برای سمت چپ خط دفاعی خود نرفت. حاجی صفی نشان داد که بازیکن بسیار مناسب و با ثباتی است و از نظر دفاعی هم فوق العاده بود.

در اکثریت قریب به اتفاق مسابقاتی که حاج در آن شرکت کرد، به طور مداوم در بین بهترین‌ها بود؛ بازیکنی با هوش بسیار زیاد، سازگاری کامل با خواسته‌های تاکتیکی مربی و درجه قابل توجهی از تمرکز برای انجام کارهای درست. بنابراین در جایی که ابهاماتی وجود داشت که آیا آاک بعد از تابستان او را در تیم نگه می‌دارد یا نه حاجی صفی قرارداد جدیدی را برای ۱+۱ سال آینده با این تیم به دست آورد.

در واقع، او با رد پیشنهاد بسیار بزرگی از قطر و در حالی که پیشنهاداتی هم از عربستان سعودی داشت، از تیم‌هایی که می‌توانستند پول بسیار بیشتری ارائه دهند، آاک را انتخاب کرد و به اعتماد مربی تیم جواب داد. حاج صفی یک دارایی شگفت انگیز برای رختکن تیم است و بازیکنی است که همه دوستش دارند و از دیدن ادامه کار او در آاک خوشحال شدند.»

«ماتیاس آلمیدا» سرمربی آرژانتینی آاک هم به تمجید از مدافع ایرانی تیمش پرداخت و در پاسخ به سئوالی در خصوص تمدید قرارداد حاج صفی گفت: اول از همه برای این بازیکن، تیم و خودم خوشحالم چون می دانم که می‌توانم برای فصل آینده روی او حساب کنم.

آلمیدا افزود: حاج صفی لیاقتش را دارد و هر روز آن را با کارهایش نشان داده است. زمانی که او ذخیره میلاد محمدی بود و باید روی نیمکت می‌نشست، همیشه منافع تیم را در نظر داشت و منتظر لحظه مناسب بود. در واقع، برای من عملکرد او به طور پیوسته در حال پیشرفت بود. به این موضوع چیز دیگری را هم اضافه می‌کنم: از نظر من مهمترین موضوع این است که او یک بازیکن حرفه‌ای عالی و یک فرد شگفت انگیز است.

اولین دیدگاه را بنویسید