خانه / برگزیده‌ها,

پاسخ اللهیار صیادمنش به شایعه فسخ قراردادش با باشگاه انگلیسی

اللهیار صیادمنش
اللهیار صیادمنش

اللهیار صیادمنش مهاجم سابق تیم‌های استقلال و فنرباغچه که در تیم هال‌سیتی بازی می‌کند از نفرات جوان تیم‌ملی در دوره دراگان اسکوچیچ بود. او پس از بازگشت کارلوس کی‌روش و مصدومیتی شدید که برایش پیش آمد به ناچار پایش را به تیغ جراحان سپرد تا ضمن از دست دادن رقابت‌های جام‌جهانی قطر چند ماهی از میادین دور باشد. صیادمنش اما پس از پشت سر گذاشتن دوران نقاهت بازگشت خوبی به چمپیونشیپ داشت و موفق شد تا اولین گلش در این فصل را برابر ساندرلند به ثمر برساند و کمی از فشار رسانه‌ها خلاص شود. به همین بهانه با تازه داماد فوتبال ایران درخصوص مسائل مختلف گفت‌وگوی مفصل داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

بعد از مدت‌ها مصدومیت بازگشت خوبی به میادین داشتی و موفق شدی هفته گذشته برابر ساندرلند گلزنی کنی؟

متاسفانه حدود شش ماه پیش شدیدا مصدوم شدم و به اجبار پایم را به تیغ جراحان سپردم، چهار ماهی از میادین دور بودم. بعد از رفع شدن تقریبی دوران مصدومیتم دو بازی برای تیمم انجام دادم و دوباره مصدوم شدم و دو ماه بیرون بودم. اما این‌بار خوشبختانه توانستم با موفقیت بازگردم و بعد از چند بازی برای تیمم مقابل ساندرلند گلزنی کنم. امیدوارم که روند خوبم در ترکیب هال‌سیتی ادامه داشته باشد و بتوانم برای تیمم مثمرثمر واقع شوم.

بالاخره پایت به گلزنی باز شد. این طلسم هم شکست؟

بله. باتوجه به اینکه در سه چهار بازی ابتدای فصل با بدشانسی مصدوم شدم مجموعا ۱۰ بازی هم برای تیمم انجام ندادم. بسیار خوشحال هستم که توانستم پس از بازگشتم گلزنی کرده و به‌نوعی این چالش را هم پشت سر بگذارم.

از دوران مصدومیتی که پشت سر گذاشتی برایمان بگو. متاسفانه مصدومیت اخیر تو باعث شد تا جام‌جهانی را از دست بدهی و در آخرین اردوی تیم‌ملی با هدایت «امیر قلعه‌نویی» نیز دعوت نشدی.

بله. متاسفانه این مصدومیت کار دستم داد. جام‌جهانی را که آرزو و امضای هر بازیکنی است را از دست دادم. البته مصدومیت هم جزئی از فوتبال حرفه‌ای است و پیش می‌آید اما بعضی وقت‌ها خیلی بدموقع است. درست مثل مصدومیت من قبل از جام‌جهانی(می‌خندد). اوایل خیلی ناراحت بودم. واقعا هضم این موضوع برایم سخت بود اما بعد از آن تمامی تمرکزم را روی ریکاوری و تمریناتم گذاشتم تا بتوانم استارت خوبی بزنم.

در مصاحبه‌ای خطاب به سرمربی تیم‌ملی گفتی: «‌آماده هستم هر زمان که مرا به اردو دعوت کنید به تیم‌ملی کمک کنم»، در این مورد برایمان حرف بزن.

قبل از آخرین اردو که امیر قلعه‌نویی هدایت تیم‌ملی را برعهده داشت دو سه بازی برای هال‌سیتی انجام داده بودم، گرچه به تیم‌ملی دعوت نشدم. اما در مورد آن صحبتم باید بگویم که همیشه این را حرف را می‌زنم هر زمان که کادرفنی تیم‌ملی صلاح بدانند و دعوت شوم آماده هستم تا برای تیم‌ملی کشورم بازی کرده و بهترین عملکردم را به نمایش بگذارم.

در مورد شرایط تیم فوتبال هال‌سیتی و وضعیت خودت بعد از مصدومیت برایمان بگو؟

اواخر نیم‌فصل اول بود که سرمربی تیم‌مان را عوض کردند و از زمان حضور مربی جدید در تیم بالطبع سیستم و تاکتیک‌های جدیدی هم به هال‌سیتی آمد. از آن زمان در تلاش هستیم تا فوتبال بسیار خوب و یکدستی ارائه دهیم. هدف اصلی‌مان هم برای سال بعد این است که به لیگ برتر جزیره صعود کنیم. امیدوارم که بتوانیم در فصل آینده استارت بسیار قوی را برای صعود به پرمیرلیگ بزنیم و عملکرد خوبی داشته باشیم.

عملکرد خوبت در ترکیب هال‌سیتی و شکستن طلسم گلزنی‌ات در ترکیب تیم باعث تمجید سایت AFC فارسی و بیشتر رسانه‌ها شد، نظرت در این‌باره چیست؟

خیلی از این بابت خوشحال‌ هستم، تلاش می‌کنم تا با عملکرد خوبم دل همه کسانی که همیشه به من ایمان دارند را شاد کنم.

به دلیل طولانی شدن مدت زمان‌ مصدومیتت برخی رسانه‌ها با تیترهایی غیرمنصفانه مدعی شدند باشگاه هال‌سیتی قصد فسخ کردن قرارداد تو را دارد. آیا این خبر حقیقت داشت؟

اصلا چنین چیزی صحت ندارد. باشگاه در تمامی مدت زمان مصدومیتم از من به‌عنوان بازیکن حمایت کرد. در مورد تیتر رسانه‌ها هم باید بگویم که هرگز به چنین صحبت‌هایی توجهی ندارم، همیشه تمامی تمرکزم روی هدفم و کیفیت فوتبالم بوده و هست.

شرایط لیگ برتر ایران را چطور ارزیابی می‌کنی؟

به‌نظرم لیگ برتر ایران یکی از بهترین و جذاب‌ترین سال‌های خودش را تجربه می‌کند. رقابت سه تیم استقلال، پرسپولیس و سپاهان در بالای جدول برای صدرنشینی و کسب قهرمانی جذابیت و هیجان لیگ برتر امسال را صدچندان کرده است. البته تمامی بازی‌ها از حساسیت بسیار زیادی هم برخوردار است؛ چراکه هر 3 تیم به لحاظ شرایط جدولی خیلی به‌هم نزدیک هستند و یک اشتباه کوچک می‌تواند هرکدام از رقبا را از کورس قهرمانی عقب بیندازد.

همان‌طور که خودت هم گفتی رقابت سخت و تنگاتنگی بین سه تیم سپاهان، پرسپولیس و استقلال برای قهرمانی وجود دارد. شانس کدام‌یک را برای کسب جام بیشتر می‌دانی؟

از حق نگذریم هر سه تیم شرایط بسیار خوبی دارند و فوتبال زیبایی را ارائه می‌دهند. اما در بین آنها شانس استقلال را برای قهرمانی بیشتر از از سایرین می‌دانم. چراکه آنها در این فصل علی‌رغم مسائل و مشکلات زیاد فوتبال زیبا و تماشاگرپسندی را به نمایش گذاشتند و اتحاد تیمی‌شان را به خوبی حفظ کردند.

متاسفانه استقلال با وجود قهرمانی بدون شکست در فصل گذشته به دلیل سوء‌مدیریت از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شد. دوست دارم نظرت را در این مورد بدانم.

زمانی‌ که هر کدام از نمایندگان ایران در بازی‌های آسیایی شرکت می‌کنند فارغ از بحث نتیجه تا آخرین نفس برای دفاع از نام و حیثیت فوتبال ایران تلاش خواهند کرد. بین هیچ‌کدام از آنها برای ما فرقی وجود ندارد. به‌نظرم حذف استقلال از آسیا اتفاق بسیار تلخی برای فوتبال ایران است. و این موضوع زمانی غم‌انگیزتر می‌شود که متوجه می‌شویم این اتفاق به خاطر سوءمدیریت‌ رخ داده است. به‌شخصه خیلی از این اتفاق ناراحت هستم. امیدوارم که هر چه زودتر این مدیریت‌های غلط در فوتبال ایران از بین برود و هیچ باشگاهی به خاطر چنین مواردی آسیب نبیند. قبل‌تر هم گفتم که این مدیریت‌های نادرست خیلی به فوتبال ایران و باشگاه‌های مختلف ضربه زده است و حتی بسیاری از مبالغ به‌طور عجیب‌وغریبی گم شده‌اند که این مسائل اصلا نباید رخ بدهد؛ چراکه چنین مدیریت‌هایی در شان فوتبال ایران و باشگاه‌های آن نیست.

در زمان آقای عزیزی خادم که اسکوچیچ سرمربی تیم‌ملی بود بحث بر سر اینکه شماره پیراهن‌ها تاثیری در عملکرد تیم دارد مطرح شده بود و خیلی‌ها این موضوع را به خوبان عالم ربط می‌دادند مثلا در بازی ایران و لبنان تو پیراهن شماره ۹ را برتن کردی؟ بسیاری این موضوع را به قضیه جادوگری ربط دادند. لطفا در این‌باره برایمان صحبت کن.

واقعیتش را بخواهید از ابتدا این‌گونه یاد گرفته‌ام که چه در بازی‌های لیگ برتر و چه در تیم‌ملی تمامی تمرکزم به روی عملکردم باشد و اصلا به حواشی توجهی نداشته باشم. ولی در پاسخ به این سوال باید بگویم؛ اصلا چنین چیزی را در اردو حس نکردم و هرگز صحبتی در این خصوص با من نشد.

جایی در مصاحبه‌ات گفته بودی که همسر و خانواده‌ات بزرگ‌ترین مشوق‌های تو در دوران مصدومیت آن هم در برهه زمانی جام‌جهانی بودند.

بله حتما. واقعا زمانی‌که مصدوم بودم همسرم تمام مدت همراهم بود و با تمام وجود از من نگهداری می‌کرد، به من روحیه می‌داد تا دوباره بتوانم در آن شرایط سخت خودم را حفظ کرده و برای بازگشتم به میادین تلاش کنم. بدون شک همسرم بزرگ‌ترین مشوق من است. اصلا نمی‌دانم که اگر او و خانواده‌ام نبودند چطور می‌توانستم از آن دوران سخت عبور کرده و دوباره به فوتبالم برگردم. جا دارد تا از او و پدر و مادرم نهایت تشکر و قدردانی را برای تمامی لطف و حمایت‌هایشان داشته باشم.

متاسفانه تیم‌ملی در رقابت‌های جام‌جهانی علاوه‌بر شکست سنگین برابر انگلیس از صعود به مرحله گروهی هم بازماند. دوست دارم نظرت را در این‌باره بدانم؟

آن زمان شرایط جسمی خوبی نداشتم اما از پای تلویزیون اکثر مسابقات مخصوصا بازی‌های ایران را دنبال می‌کردم. متاسفانه در بازی نخست مقابل انگلیس شکست سنگینی را تجربه کردیم، اما در بازی‌های بعدی به مراتب عملکرد بهتری داشتیم به نوعی تیم خودش را پیدا کرد. به‌شخصه معتقدم که اگر تیم‌ملی ایران کمی خوش شانس‌تر بود به راحتی می‌توانستیم از مرحله گروهی جام‌جهانی صعود کرده، تاریخ‌ساز شویم که متاسفانه این مهم رخ نداد.

اولین دیدگاه را بنویسید