خانه / اقتصادی,

واریز یارانه عید فطر 1402 برای این افراد + مبلغ دقیق

یارانه
یارانه

یارانه عید فطر واریز شد؛ ۲۷۳ هزار تومان به حساب معلولان با هدف کاهش فقر مطلق. البته پیشتر اخباری منتشر شده بود مبنی بر اینکه قرار است یارانه عید فطر شامل حال تمام یارانه‌بگیران شود، اما این اتفاق نیفتاد و تنها این یارانه در آستانه عید فطر به حساب معلولان واریز شد.

بیست و سوم فروردین ماه بود که سازمان هدفمندی یارانه‌ها از پرداخت یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار خبر داد. البته به طور همزمان اعتبار خرید کالابرگ الکترونیک نیز شارژ شد. ناگفته نماند که اگر یارانه‌بگیران از کالابرگ خود استفاده نکنند، رقم کامل یارانه برای آنها قابل برداشت خواهد بود. در غیر اینصورت به همان میزان از یارانه خانوار کسر می‌شود. آنگونه که اعلام شده است، مبلغ پرداخت یارانه برای دهک‌های اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان و دهک‌های چهارم تا نهم ۳۰۰ هزار تومان است.

اما این تنها خبر مربوط به کمک‌های حمایتی در فروردین ماه نیست. به‌تازگی رئیس بنیاد مستضعفان از واریز مبلغ ۶۰۰ هزار تومان هدیه نقدی به حساب تمامی ایتام تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سراسر کشور به مناسبت شهادت حصرت علی (ع) خبر داده است. آنگونه که اعلام شده است، کل مبلغ واریزی ۱۱۴ میلیارد تومان است که به حساب همه مشمولان واریز شده است.

یارانه عید فطر به حساب چه کسانی واریز شد؟
پیشتر خبرهایی منتشر شده بود که نشان از این داشت که قرار است یارانه عید فطر شامل تمام یارانه‌بگیران می‌شود. با اینحال در آستانه عید فطر این یارانه واریز شد ولی تنها به حساب معلولان تحت پوشش سازمان بهزیستی کل کشور. این سازمان خبر داده که هدف از اعطای این یارانه، کاهش خط فقر مطلق است که به روایت وزارت رفاه در سال ۱۴۰۱ به حدود ۱۴ میلیون تومان رسید. البته برخی کارشناسان این شاخص را برای خانوار دو نفره تهرانی ۳۲ میلیون تومان تخمین می‌زدند.

مبلغ یارانه عید فطر چقدر است؟
مبلغ یارانه عید فطر بر اساس بعد خانوار متفاوت است. بر اساس اطلاعات منتشر شده، رقم یارانه برای یک نفر ۲۷۳ هزار تومان، دو نفر۳۹۰ هزار تومان، سه نفر ۵۴۶ هزار تومان، چهار نفر ۷۰۲ و پنج نفر ۸۵۸ هزار تومان واریز شده است.

اولین دیدگاه را بنویسید