خانه / برگزیده‌ها,

هواداران استقلال از شنیدن اسم شما هم می‌ترسند

استقلال
استقلال

باشگاه استقلال با وجود پرداخت بدهی استراماچونی همچنان درگیر برخی مشکلات مالی است. در همین راستا حجت کریمی، سرپرست موقت باشگاه استقلال توضیحاتی داده که جالب توجه است. کریمی در این راستا چند نکته را خلاصه‌وار تشریح کرده است: «در سخت‌ترین روز‌های باشگاه استقلال، به لطف خدا توانستیم بزرگ‌ترین بدهی‌های تاریخ باشگاه را پرداخت کنیم. بدهی که شاید برخی باور نمی‌کردند بتوانیم پرداخت کنیم. هواداران عزیز در جریان باشند با وجود پرداخت نزدیک به یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورو بابت بدهی استراماچونی، به خاطر ۲ روز تعطیلی کشور قطر به‌دلیل عید فطر، انتقال پول استراماچونی با تأخیر همراه بود. وکیل ایشان اعلام کرد که، چون پول را دیر پرداخت کردید باید ۲۴۰۰ یورو بابت این دو روز پرداخت کنید! استراماچونی که کمتر از یک نیم فصل سرمربی استقلال بود کل مطالبات ۲ فصل به اضافه این دو روز تأخیر را هم گرفت! ضمن اینکه اگر بدهی استراماچونی پرداخت نمی‌شد، باید روزانه بالای ۱۰۰ میلیون تومان خسارت می‌دادیم، ولی خوشبختانه جلوی این اتفاق گرفته شد.» کریمی سپس درباره پرداخت بدهی کوین یامگا نیز توضیحاتی ارائه کرده است: «هنوز درگیر پرداخت شدن و رهایی از این بدهی‌ها بودیم که با بدهی ۱۸۰ هزار یورویی کوین یامگا بازیکن ارزشمندمان روبه‌رو شدیم. هواداران عزیز بدانند همه تلاش‌مان را به کار می‌بریم تا دستمزد یامگا و دیگر بازیکنان و کادرفنی که حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است، پرداخت شود. جا دارد از مدیرعامل بانک شهر برای همکاری در این مدت تشکر کنیم.»

حجت کریمی رو به افرادی کرده که از او بابت وام گرفتن انتقاد کرده‌اند و این جملات را علیه آن‌ها به زبان آورده است: «در این مدت افرادی مدعی شده‌اند وام گرفتن هنر نیست. خیلی مسائل را نمی‌توان در حال حاضر بازگو کرد. اما این‌طور نیست که وام بگیریم و باشگاه را به حال خودش رها کنیم. اگر کاری را پیگیری کردیم بر اساس اقدامات دولت، وزرا، مجلس و سازمان خصوصی‌سازی برای هر دو باشگاه پایتخت بوده و صرفاً استقلال نیست. ما به فکر راه‌های پرداخت وام بودیم و حتماً راهی برای برگشت پول داریم. این‌طور نیست که مثل شما هزینه‌ای روی دوش باشگاه بگذاریم و برویم. اگر هر کاری انجام می‌دهیم به خاطر هواداران است.» سرپرست استقلال رو به افرادی کرد که در این سال‌ها با نزدیک شدن به استقلال همواره دنبال مطرح شدن نام خود بوده‌اند: «روی سخنم با کسانی است که سال‌ها با مصاحبه‌های‌شان به‌دنبال دیده شدن هستند. هدف شما زدن دولت و ۲ قطبی کردن جامعه است. در این شرایط سخت و بحرانی کشور که دولت دنبال حل مشکلات اقتصادی مردم است، شما و گروه‌تان با کارهای‌تان دنبال گذاشتن باری روی دوش دولت هستید. برخی افراد هم بهتر است دست از سر استقلال بردارند. آن‌هایی که در سال‌های گذشته در استقلال به عناوین مختلف فعالیت می‌کردند یا بیرون از مجموعه با ارتباط‌های مختلف جریان‌سازی می‌کردند، بدانند حواس‌مان هست.» کریمی از یکسری اقدامات از سوی مسئولان سابق استقلال پرده برداشته که نشان می‌دهد همچنان گروه‌هایی به‌دنبال زدن باشگاه استقلال هستند تا شاید دوباره در این باشگاه صاحب مسئولیت شوند: «اینطور نیست که، چون قبلی‌ها را با گروه‌تان زدید این بار هم می‌توانید بتازید. شما نام نیکی ندارید و از اینکه هواداران اسم‌تان را بشنوند هراس دارید، پس کاری نکنید اسم‌تان را بگوییم! هنوز گندکاری‌های گذشته‌تان جمع نشده است و حالا حالا‌ها هم جمع نمی‌شود. بهتر است دنبال مدرک پیدا کردن در باشگاه نباشید تا از طریق دوستان‌تان شفاف‌سازی کنید! همه چیز در مدیریت ما شفاف است. شما بهتر است به این سؤال پاسخ دهید که چطور از کنار استقلال توانسته‌اید به خیلی چیز‌ها برسید!»

منظور حجت کریمی چه کسی است؟ سرپرست موقت باشگاه استقلال از حاشیه‌سازی کدام یک از مسئولان سابق پرده برداشته که همچنان چشم به این باشگاه دارند تا به قول او به اهداف شخصی‌شان برسند؟

اولین دیدگاه را بنویسید