خانه / برگزیده‌ها,

مکمل‌هایی که قند خون را کاهش می‌دهند

دیابت
دیابت

به خاطر داشته باشید که این مکمل ها جایگزین داروهای دیابت نیستند. تنها مکملی برای درمان های معمول محسوب می شوند.

ویتامین دی
ویتامینD یا “ویتامین آفتاب” هنگامی که بدن در معرض اشعه ماورا بنفش خورشید قرار می گیرد، تولید می شود و به تقویت استخوان ها کمک می کند. کمبود ویتامینD می تواند تأثیرات منفی گسترده ای از جمله خطر ابتلا به دیابت نوع 2 داشته باشد. یک مطالعه نشان داد که ویتامینD ممکن است باعث بهبود حساسیت به انسولین، کاهش سطح گلوکز خون و خطر ابتلا به دیابت نوع2 شود. قبل از استفاده از ویتامینD در مورد بهترین دوز مصرفی با پزشک خود مشورت کنید.

منیزیم
منیزیم یک ماده معدنی است که نقشی اساسی در تنظیم فشار خون، عملکرد عضلات، ریتم قلب و سطح قند خون دارد. به طور کلی رژیم های غذایی با مقادیر بیشتر منیزیم با خطر کمتر دیابت مرتبط هستند، که نشان می دهد این عنصر در متابولیسم گلوکز نقش دارد. یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که مصرف مکمل های خوراکی منیزیم باعث کاهش مقاومت در برابر انسولین و کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع2 می شود. مکمل های منیزیم دارای انواع مختلفی از جمله اکسید، سیترات وکلرید هستند. توصیه می شود برای جذب بهتر، منیزیم را به همراه یک وعده غذایی مصرف کنید.

اسید آلفا لیپوئیک
آلفا لیپوئیک اسید ترکیبی است که در داخل هر سلول بدن انسان یافت می شود. این ماده از طریق اکسیژن گلوکز را به انرژی تبدیل می کند که به آن متابولیسم هوازی گفته می شود. محققان در تحقیقی دریافتند که میزان قند خون ناشتا و A1C در افراد با افزایش دوز اسید آلفا لیپوئیک کاهش می یابد. آلفا لیپوئیک اسید می تواند با برخی از داروها از جمله داروهای دیابت، داروهای شیمی درمانی، داروهای تیروئید و ویتامین B1 تداخل داشته باشد. مصرف اسید آلفا لیپوئیک نسبتا بی خطر است و عوارض جانبی آن نادر است. عوارض جانبی شناخته شده شامل خستگی، اسهال، بثورات پوستی و بی خوابی است. با توجه به اینکه اسید آلفا لیپوئیک قند خون را کاهش می دهد، افرادی که سطح قند خون آنها پایین است باید قبل از افزودن این به رژیم درمانی خود با پزشک مشورت کنند.

اولین دیدگاه را بنویسید