خانه / برگزیده‌ها,

معجزه‌ای شگفت انگیز برای کاهش وزن

کینوا
کینوا

دانه کینوا حاوی مواد مغذی و مفید از جمله ویتامین E، منیزیم، کلسیم، ویتامین B و فیبر است. هر ۱۰۰ گرم از این ماده‌ی غذایی حاوی ۳۶۸ کیلوکالری انرژی، ۱۴ گرم پروتئین، ۶ گرم چربی، ۶۴ گرم کربوهیدرات و ۷ گرم فیبر است. به دلیل وجود اسیدهای چرب غیراشباع در آن، تاثیر زیادی در سلامت بدن دارند. بسیاری از متخصصان تغذیه بر این نظر هستند که کینوا لاغری در زمان رژیم غذایی برای کاهش وزن به سلامت بدن کمک می‌کند.

چرا کینوا لاغری به کاهش وزن کمک می‌کند؟

دانه‌های کینوا لاغری حاوی مقادیر بالایی از پروتئین هستند. از سوی دیگر مواد مغذی موجود در این دانه‌ها در زمان رژیم غذایی، عناصر و مواد مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند. بسیاری از افراد بدون توجه به کاهش مواد مغذی بدن از خوردن برخی از غذاها از جمله برنج خودداری می‌کنند. در حالی‌که این روش باعث آسیب‌های جدی به بدن می‌شود. اما تاثیرات کینوا و لاغری ناشی آن تاثیرات مخرب ناشی از کمبود موادغذایی را از بین می‌برد.

بهبود سیستم گوارش با دانه‌های کینوا

یکی دیگر از مزیت‌های دانه‌های کینوا وجود مقادیر بالایی از فیبر است. این ماده‌ی مغذی به پاکسازی روده‌ها و دفع مواد زائد از بدن کمک می‌کند. وقتی در حال کاهش وزن هستید، سیستم گوارش باید قادر به دفع مواد زائد باشد. در غیر این صورت کلسترول، قند خون و سایر مواد زائد در بدن باقی می‌مانند. هر چند شما در طی مدت رژیم لاغری غذای کمتری بخورید، اما چون اضافات آن‌ها در بدن می‌ماند و دفع نمی‌شود، تاثیر زیادی بر روند لاغری ندارد. اما مصرف غذاهایی مثل کینوا لاغری به کاهش وزن کمک می‌کند.

با کینوا احساس سیری می‌کنید

یکی دیگر از دلایل ارتباط بین کینوا و لاغری ایجاد حس سیری است. اشتهای کاذب یکی از دلیل اصلی افزایش وزن محسوب می‌شود. چرا که بدن به ماده‌ی غذایی نیاز ندارد. اما چون هنوز برای خوردن میل زیادی دارید، به مغز پیغام گرسنگی صادر می‌شود. در نتیجه هورمون گرلین (هورمون گرسنگی) در معده ترشح می‌شود. پس شما برای خوردن ترغیب می‌شوید.
فیبر از آن دسته مواد مغذی و مؤثر در پیشگیری از ترشح هورمون گرلین است. زیرا باعث احساس سیری شده و شما را از خوردن غذای بیشتر باز می‌دارد.

کنترل کلسترول و قند خون با دانه‌های کینوا

یکی دیگر از مزیت‌های مصرف دانه‌های کینوا در زمان رژیم لاغری، کنترل کلسترول و قند خون است. این ماده‌ی غذایی شاخص گلایسمی پایینی دارد. در نتیجه به آهستگی باعث بالا رفتن قند خون می‌شود. افرادی که به قندخون مبتلا هستند، می‌توانند برای لاغری، دانه‌های کینوا را در برنامه غذایی خود بگنجانند. زیرا نه تنها به کاهش وزن کمک می‌کند، بلکه قند خون را هم ثابت نگه می‌دارد.

اولین دیدگاه را بنویسید