خانه / برگزیده‌ها,

مصرف منظم این خوراکی لذیذ شما را لاغر می‌کند

آووکادو
آووکادو

یافته ها نشان می دهد افرادی که به طور منظم آووکادو مصرف می کنند مقدار کالری جذب شده کم تری داشته و غذاهای سالم تری مصرف می کنند.
محققان اعلام کردند آووکادو در کنار تمام مزایایی که دارد می تواند اشتهای شما را کم تر کند و همین امر مانع از پرخوری می شود. این میوه بومی آمریکای جنوبی و مرکزی است و قدمت آن به 3000 سال پیش برمی گردد.

این ماده غذایی مقادیر زیادی اسید اولئیک دارد که گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که در رژیم غذایی خود چربی های حیوانی مانند گوشت قرمز، مرغ و ماهی ندارند. آووکادو همچنین سارشار از ویتامین های B، C و E و نیز پتاسیم است.

محققان در بررسی های اخیر دریافتند خانواده هایی که طی 6 ماه حدود 14 آووکادو در هفته مصرف می کنند به خوبی می توانند اثرات این ماده غذایی را روی سلامت بدن خود مشاهده کنند. آنها بر این باورند که مصرف مداوم این میوه سرعت سیر شدن هنگام غذا خوردن را افزایش می دهد.

افرادی که مصرف آووکادو را در رژیم غذایی خود گنجانده اند، مصرف هفتگی مرغ، گوشت قرمز و تخم مرغ در آنها به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. قرار گرفتن آووکادو در رژیم غذای خانواده ها، کل انرژی مصرفی خانواده را شامل دریافت کربوهیدرات ها، پروتئین، چربی، کلسیم، منیزیم، سدیم، آهن، پتاسیم و ویتامین D کاهش می دهد.

در این میان، پژوهشگران اعلام کردند در افرادی که بیشتر از این میوه استفاده می کنند، دریافت موادمغذی اصلی مانند کلسیم و ویتامین D نیز کاهش می یابد که ممکن است با کاهش اشتها و کم خوری در آنها در ارتباط باشد.

از سوی دیگر، مصرف آووکادو، گرایش به مصرف فیبرهای رژیمی، اسیدهای چرب غیراشباع، پتاسیم، ویتامین E و فولات را افزایش می دهد.

اولین دیدگاه را بنویسید