خانه / برگزیده‌ها,

مشکل بزرگ پرسپولیس در نقل و انتقالات تابستانی

حمید درخشان

پرسپولیس با بردن همه جام‌های ممکن در فصل قبل حالا امیدوار است در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا بتواند نتیجه بگیرد و به نوعی کار نیمه تمام خود را در این رقابت‌ها به اتمام برساند. یکی از دلایل موفقیت پرسپولیس در فصلی که گذشت نقل و انتقالات بسیار خوب این تیم به خصوص در تابستان گذشته بود. پرسپولیس بعد از جدایی چند مهره موفق شد ستاره‌های زیادی را به ترکیب خودش اضافه کند و نتیجه خرید‌های خوبش را هم در این فصل با کسب ۳ جام دید. هنوز تکلیف رفتن یا ماندن رضا درویش و یحیی گل محمدی مشخص نیست، ولی یک موضوع در نقل و انتقالات تابستانی ممکن است برای پرسپولیس دردسرساز شود. بعضی از ستاره‌های این تیم بند فسخ پایینی در قراردادشان دارند و با پرداخت این پول می‌توانند از پرسپولیس جدا شوند.

علیرضا بیرانوند
گلر شماره یک پرسپولیس و تیم ملی که بعد از دو فصل دوری در تابستان گذشته به این تیم برگشت، در این فصل فوق العاده کار کرد و بدون تردید یکی از عوامل اصلی قهرمانی‌های پرسپولیس بود. علیرضا که در اوج دوران فوتبالش قرار دارد، دو فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد. با این حال با پرداخت فقط ۲۵۰ هزار دلار می‌تواند از پرسپولیس جدا شود. بیرانوند که با پیشنهاداتی از تیم‌های خارجی هم مواجه شده در صورت پرداخت این مبلغ مشکلی برای جدایی نخواهد داشت. گفتنی است با توجه به رقم‌هایی که این روز‌ها به بازیکنان پیشنهاد می‌شود و یا ارقامی که باشگاه‌ها برای فروش ستاره‌هایشان در نظر می‌گیرند، بند فسخ ۲۵۰ هزار دلاری برای ستاره‌ای مثل بیرانوند مبلغ بالایی نیست و تیم‌های خواهان او می‌توانند بدون مشکل این پول را پرداخت کنند.

مرتضی پورعلی گنجی
دیگر خرید موفق پرسپولیس در تابستان مرتضی پورعلی گنجی بود. مدافع ملی پوش قرمز‌ها یکی از ستون‌های دفاعی این تیم در راه قهرمانی در لیگ و جام حذفی بود. مرتضی برای فصل آینده با پرسپولیس قرارداد دارد، ولی او هم درست مثل بیرانوند با پرداخت ۲۵۰ هزار دلار می‌تواند از این تیم جدا شود. هرچند خود این بازیکن اعلام کرده که دوست دارد در پرسپولیس بماند، ولی شنیده می‌شود یکی از تیم‌های قطری سفت و سخت به دنبال جذب پورعلی گنجی است و احتمال جدایی او هم از پرسپولیس وجود دارد.

مهدی ترابی
مهدی ستاره بی، چون و چرای پرسپولیس در چند ماه گذشته بود و نقش زیادی در قهرمانی پرسپولیس داشت. در واقع پرسپولیس وقتی راه افتاد که موتور ترابی روشن شد و این بازیکن در ۱۰ بازی پایانی این تیم فوق العاده کار کرد. ترابی که در تابستان قراردادش را با پرسپولیس به مدت دو فصل تمدید کرد، برای سال بعد با سرخ پوشان قرارداد دارد. با این حال ترابی هم می‌تواند با پرداخت مبلغی در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار از پرسپولیس جدا شود. تا این لحظه ترابی پیشنهاد خارجی ندارد و بعید است در ایران در تیمی‌به جز پرسپولیس بازی کند. به این ترتیب تقریبا خیال پرسپولیسی‌ها از ماندن مهدی راحت است.

محمد عمری
پدیده این فصل پرسپولیس هرچند در هفته‌های پایانی فصل کمتر مورد استفاده قرار گرفت، ولی یکی از خوب‌های پرسپولیس در لیگ بیست و دوم بود. عمری که ۲۳ سال سن دارد، ۴ فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد، ولی او هم برای پیشنهادات خارجی خود بند فسخ دارد و می‌تواند با پرداخت مبلغی از پرسپولیس جدا شود. گفتنی است بند فسخ عمری نسبت به بیرانوند، ترابی و پورعلی گنجی بالاتر است و باشگاه‌های خواهان این بازیکن تکنیکی و سرعتی باید با باشگاه پرسپولیس به توافق برسند تا بتوانند عمری را به خدمت بگیرند. همچنین مهدی عبدی دیگر مهاجم پرسپولیس که البته بازیکن فیکس این تیم در این فصل نبود و نسبت به سال‌های قبل افت کرده، دیگر بازیکنی است که در قراردادش بند فسخ دارد. عبدی هنوز ۳ فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد و تا این لحظه هیچ پیشنهاد خارجی هم برای او نیامده است.

اولین دیدگاه را بنویسید