خانه / برگزیده‌ها,

مشتری غیرمنتظره برای ستاره استقلال

روزبه چشمی
روزبه چشمی

در بسیاری از رسانه‌های اجتماعی شایعاتی در مورد علاقه اف‌سی‌گوای هند به روزبه چشمی منتشر شده است. این تیم هندی به صورت جدی به دنبال ملی‌پوش ایرانی استقلال است، اما انتظارات مالی بالای این بازیکن مانع از نهایی‌شدن این انتقال شده است.

این بازیکن ۲۶ ساله در تیم استقلال بازی می‌کند و در حال حاضر عضو تیم ملی ایران است. مدافع میانی در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز در تیم ملی حضور داشت.

داشتن بازیکنی در قد و قامت روزبه از بسیاری جهات به باشگاه گوا کمک خواهد کرد. سهمیه بازیکن آسیایی در سوپرلیگ هند اجباری شده و از فصل بعد تیم‌های هندی باید از بازیکنان آسیایی در ترکیب‌شان استفاده کنند.

علاوه بر این، از آنجا که اف سی گوا قرار است در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند، باید از قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا تبعیت کند که فقط چهار بازیکن خارجی را برای هر دیدار تایید می‌کند. از این بین یکی از چهار بازیکن خارجی باید از کشور‌های آسیایی باشد. مدافع میانی استقلال در سه دوره اخیر لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته و ۱۴ بازی انجام داده است. تجربه او از بازی در آن سطح قطعا به تیم اف سی گوا کمک خواهد کرد. روزبه و مورتاد فال می‌توانند یک زوج تسخیرناپذیر در قلب خط دفاع گوا تشکیل دهند.

حضور روزبه چشمی در گوا نه‌تن‌ها به سود این تیم بلکه به سود لیگ هند است که یک بازیکن ۲۶ ساله با تجربه ملی را در اختیار داشته باشد که دو سال قبل در جام جهانی بازی کرده است.

روزبه چشمی، کاپیتان تیم فوتبال استقلال، اخیرا در تورنمنت کافا برای تیم ملی ایران به میدان رفت که در نهایت به قهرمانی ایران منتج شد. او در جام جهانی در دیدار برابر ولز توانست برای ایران گلزنی کند.

اولین دیدگاه را بنویسید