خانه / برگزیده‌ها,

مجری اخراجی به بی‌بی‌سی باز می‌گردد

حادثه
حادثه

گری لینه‌کر فوتبالیست مشهور بازنشسته انگلیسی و مجری و گزارشگر ورزشی بی‌بی‎‌‍‌سی که به دلیل اظهارنظرهایی در شبکه‌های اجتماعی در مورد سیاست جدید دولت کشورش در مورد پناهندگان از کار تعلیق شده بود، قرار است این هفته به این شبکه برگردد.

بی بی سی به لینه‌کر گفته بود تا زمانی که توافقی در مورد نحوه استفاده او از شبکه‌های اجتماعی صورت نگیرد، این ستاره سابق فوتبال حق اجرا در برنامه Match of the Day را نخواهد داشت.

به اعتقاد بی بی سی این اظهارنظرها به نظر می‌رسد ناقض خط مشی بی‌طرفی این شبکه تلویزیونی است.

در بیانیه‌ای که در روز دوشنبه منتشر شد بی.بی.سی افشا کرد که در خصوص رسانه‌های اجتماعی با تمرکز ویژه بر نحوه اعمال آن برای خبرنگاران آزاد بی‌بی‌سی در خارج از حوزه کاری و امور جاری که رده ستاره‌ای مانند لینه‌کر را دربرمی‌گیرد، بازبینی‌ می‌کند.

لینه‌کر در کامنتی نوشته که خوشحالم راهی برای پیشرفت یافته‌ایم. من از این بررسی حمایت می‌کنم و مشتاقانه منتظر بازگشت به روی آنتن هستم.

تیم دیوی مدیر بی.بی.سی در بیانیه خود اعلام کرد: همه می‌دانند که این دوره سختی برای کارکنان، همکاران، مجریان و مهمتر از همه مخاطبان ما بوده است. از این بابت عذرخواهی می کنم. او تاکید کرد که می‌خواهد مسائل را حل و فصل و محتوای ورزشی خود را دوباره پخش کند.

او می‌گوید این شبکه به زودی اعلام خواهد کرد که چه کسی قرار است بررسی را انجام دهد و تا آن زمان و حصول نتیجه، دستورالعمل فعلی این شبکه در خصوص رسانه‌های اجتماعی به قوت خود باقی است.

او گفت گری بخش ارزشمندی از بی‌بی‌سی است و می‌دانم که اجرا چقدر برای گری اهمیت دارد و مشتاقانه منتظرم که او در آخر هفته به برنامه بازگردد.

اولین دیدگاه را بنویسید