خانه / برگزیده‌ها,

لیست خروج عجیب آبی ها ؛ ۳ چهره سرشناس استقلال در لیست مازاد ریکاردو ساپینتو

استقلال
استقلال

سه بازیکن از استقلال در نیم‌فصل جدا می‌شوند.» این سر فصل خبری است که روز گذشته دست به دست شد و البته با توجه به زمان انتشار این خبر اتفاقی که پیش‌بینی شده است کمی عجیب به نظر می‌رسد. طبق تصمیم سازمان لیگ، نقل و انتقالات نیم‌فصل، دی ماه برگزار می‌شود و تا این ماه نمی‌توان با قاطعیت گفت چه کسی در لیست مازاد ساپینتو قرار می‌گیرد. چند وقت پیش هم که شایعه شد چند بازیکن از استقلال جدا می‌شوند و در لیست مازاد استقلال قرار گرفته‌اند، سرمربی استقلال با انکار این خبر گفت که لیستی در کار نیست و اگر کسی این لیست را دیده است، به من هم نشان دهد. ساپینتو با تکذیب این خبر به نوعی نشان داد که دوست ندارد برای تیمش الکی شایعه درست شود و تحت تأثیر لیست مازاد تیم استقلال به هم بریزد. اما با توجه به تعطیلی موقت لیگ، حالا دوباره نام چند بازیکن مطرح شده که در فهرست مازاد هستند.

سجاد شهباززاده، آمانوف و سیاوش یزدانی‌همان سه بازیکنی هستند که این روزها گفته می‌شود در پازل فکری ساپینتو جایی ندارند. آمانوف که تاکنون برای استقلال بازی نکرده است و از ابتدای فصل هم دائماً گفته شد این بازیکن ازبک از استقلال می‌رود، یکی از آنها است. آمانوف فصل پیش بنا به خواسته فرهاد مجیدی آمد و این مربی هم اعتقاد زیادی به او داشت، اما انگار نظر ساپینتو با فرهاد زمین تا آسمان فرق دارد و این بازیکن ازبک به هیچ وجه نتوانسته نظر این مربی پرتغالی را جلب کند. در چنین شرایطی کاملاً طبیعی است که خبر جدایی آمانوف سر زبان‌ها بیفتد و خیلی دور از ذهن نیست اگر لیست مازادی توسط سرمربی استقلال رو شود، بازیکن ازبک تیم هم در بین نفراتی باشد که باید از استقلال خارج شوند. فقط یک نکته مهم در خصوص جدایی آمانوف وجود دارد که می‌تواند تا حدودی استقلالی‌ها را دچار تردید کند.

دستمزد این بازیکن بالا است و در صورت جدایی از استقلال تیمی که آمانوف را جذب می‌کند هم باید با همین دستمزد او را خریداری کند که همین مسأله انتقال او را در هاله‌ای از ابهام فرو می‌برد و در این میان شاید توافق طرفین بهترین راه حل باشد برای اینکه هم آمانوف از شر نیمکت‌نشینی راحت شود و هم استقلال یک نیروی جدیدی باب میل ساپینتو جذب کند.

نفر دیگری که در لیست وجود دارد، سجاد شهباززاده است. مهاجمی که در روزهای ابتدایی لیگ در ترکیب اصلی قرار داشت، اما رفته رفته از این ترکیب دور شد و حالا نیمکت‌نشین است و فرصت چند دقیقه حضور در زمین پیدا می‌کند. شرایط سجاد به گونه‌ای است که گفته می‌شود ساپینتو بدش نمی‌آید او را در لیست مازاد بگذارد، اما انتقال این بازیکن و جدایی‌اش مستلزم این است که استقلال بتواند نفری را جایگزین او داشته باشد. تصور اینکه یک مهاجم حذف شود و کسی جایگزین آن نشود این ذهنیت را به وجود می‌آورد که در صورت مصدومیت و محرومیت مهاجمان دیگر تیم مثل ارسلان هیچ نیروی جایگزینی نباشد و استقلال از این بابت متضرر شود.

سومین بازیکنی که این روزها شایعه جدایی‌اش در فضای مجازی پیچیده، سیاوش یزدانی است، مدافعی که خبر سرباز شدنش و جدایی اجباری این بازیکن و مرادمند از استقلال مثل توپ ترکید. فصل گذشته آنقدر این بازیکن به همراه دیگر دفاع وسط استقلال خوب کار کرده بود که رفتنش از استقلال همانند یک کابوس هواداران استقلال را اذیت می‌کرد، اما در فصل جاری ورق برای سیاوش برگشته است. این مدافع که از ملوان به استقلال بازگشت تاکنون نتوانسته در ترکیب استقلال جایی داشته باشد و استوری تند و تیز او درباره تولد ساپینتو هم مزید بر علت شد تا سیاوش به نیمکت استقلال بچسبد و حالا هم خبر جدایی‌اش بر سر زبانها افتاده است. اما جدایی این بازیکن هم تبعات خاص خودش را در خط دفاع دارد. برای شایعه منتشر شده باید تا نیم‌فصل و تصمیم نهایی ساپینتو صبر کنیم.

اولین دیدگاه را بنویسید