خانه / برگزیده‌ها,

قند خون بالا را از روی چهره تشخیص دهید

دیابت
دیابت

به گفته دکتر جان کوین عضو کلینیک‌های کوین، علائم آشکار قند خون بالا می‌تواند در صورت شما ظاهر شود.

کوین گفت: پوست بزرگترین عضو بدن است، بنابراین بدیهی است که به ویژه پوست ناحیه صورت تحت تأثیر سطح بالای قند خون قرار گیرد. همانطور که پوسته پوسته شدن پلک‌ها ممکن است نشان دهنده یک عارضه جدی باشد.

او ادامه داد: زانتلاسما نوعی چربی نرم، زرد و چرب است که در زیر پوست شکل می‌گیرد. اغلب این برجستگی‌ها مانند جوش‌ها به نظر می‌رسند، اما تفاوت آن‌ها با جوش‌های معمولی این است که زرد می‌شوند. علاوه بر صورت، این برآمدگی‌ها می‌توانند در باسن، ران، زانو و آرنج نیز ظاهر شوند.

کوین هشدار داد که برچسب‌های پوستی روی پلک‌ها نیز ممکن است نشان دهنده سطح کنترل نشده قند خون باشد.

عفونت‌های پوستی، خارش پوست خشک و ناحیه تیره تری از پوست با احساس مخملی از دیگر علائم هشدار دهنده مربوط به پوست است.

چگونه می‌توان سطح قند خون را کنترل کرد؟

  • ورزش می‌تواند به کاهش قند خون کمک کند و راه رفتن راه خوبی برای رسیدن به این هدف است.
  • تغییرات کوچک در رژیم غذایی، مانند نوشیدن آب، همچنین می‌تواند قند خون را کاهش دهد.
  • نوشیدن آب می‌تواند به بدن کمک کند تا از مقداری گلوکز از خون خلاص شود.

دیابت چند نوع است؟

نوع ۱ یا نوع جوانان اغلب در مراحل اولیه زندگی آغاز می‌شود و سبب عدم توانایی بدن فرد، در تولید انسولین می‌شود. افراد مبتلا به این حالت جهت تنظیم سطح گلوکز (قند) خون خود، می‌بایست به شکل روزانه، انسولین مصرف نمایند.

این بیماری دارای دو نوع اصلی، که نوع دوم شایعتر است و بیشتر افرادی که دیابت در آن‌ها تشخیص داده می‌شود مبتلا به نوع ۲ هستند. این نوع بیشتر در افراد میانسال و سالمند رخ می‌دهد و با چاقی و عدم فعالیت جسمانی در ارتباط است.

دیابت نوع ۲ زمانی ایجاد می‌شود که بدن مقدار کافی انسولین را نمی‌سازد و یا به شکل موثر از انسولین تولید شده استفاده نمی‌کند (مقاومت به انسولین).

علائم هشدار دهنده قند خون بالا در چهره شما!

افراد مبتلا به دیابت باید تمرینات ورزشی خود را به طور منظم داشته باشند. انجام ورزش و فعالیت‌های بدنی از سلامت قلب و عروق خونی در افراد مبتلا به دیابت محافظت می‌کند. علاوه بر این، ورزش منظم برای کنترل قند خون مفید است و سبب می‌شود عضلات از گلوکز استفاده کنند و وزن بدن را در حالت ایده آل نگه دارند.

اولین دیدگاه را بنویسید