خانه / برگزیده‌ها,

قرارداد یحیی گل‌محمدی با پرسپولیس؟ کمتر از یک‌سوم مبلغ درخواستی سرمربی استقلال!

یحیی گل محمدی
یحیی گل محمدی

قرارداد ریکاردو ساپینتو با استقلال ۷۲۰هزار دلار در فصل تازه‌به‌اتمام‌رسیده بوده است. به گفته حجت کریمی، ساپینتو یکسری تقاضا داشت؛ تمدید قراردادش ۷۲۰ هزار یورو بود، پاداش ۱۰۰هزار یورو و برد در هر بازی هم ۱۵۰۰ یورو در نظر گرفته شده بود. البته که این موارد، شرط‌های جدیدی نبوده منتهی ساپینتو خواستار افزایش ۲۰۰هزار یورو به مبلغ اصلی قرارداد و افزایش میزان پاداش‌ها به ۲۰۰هزار یورو و پاداش برد‌ها به ۲۵۰۰ یورو بوده است.

اینکه ساپینتو خواهان اضافه شدن ۲۰۰هزار یورو به رقم قراردادش شده، موضوعی است که باشگاه استقلال با آن مخالفت کرد چرا که اگر این اتفاق رخ دهد، دریافتی ساپینتو برای سال دوم، بیش از یک میلیون دلار می‌شود.

تیم فوتبال استقلال در فصلی که گذشت در هر دو رقابت لیگ برتر و جام حذفی ناکام ماند و نتوانست هیچ جامی کسب کند. این مساله و همچنین رفتار‌های هیجانی ریکاردو ساپینتو در طول فصل باعث شد هواداران استقلال انتقاد‌های زیادی از سرمربی پرتغالی تیمشان داشته باشند. با این وجود، بخشی از هواداران نیز علاقه داشتند که ساپینتو در استقلال بماند.

در حالی که مدیران این باشگاه تهرانی به سرمربی خارجی خود چند روز زمان داده بودند تا درباره شرایط ماندن در ایران تصمیم بگیرد، ساپینتو با انتشار پستی در فضای مجازی از هواداران استقلال خداحافظی کرد تا راه او و استقلال از هم جدا شود.

از سوی دیگر یحیی گل‌محمدی نیز به صورت تلویحی از پرسپولیسی‌ها در حالی خداحافظی کرده که دو قهرمانی (لیگ برتر و جام حذفی) یا به تعبیری ۳ قهرمانی (به علاوه سوپرجام) را به دست آورد.

نکته جالب شاید این باشد که قرارداد یحیی گل‌محمدی با باشگاه پرسپولیس در فصل گذشته ۱۶ میلیارد تومان بوده است؛ رقمی که با توجه به قیمت کنونی ارز و دلار در کشورمان، کمتر از یک‌سوم درخواست جدید ریکاردو ساپینتو از استقلال است. این درحالی است که یحیی گل‌محمدی با پیشنهاد بسیار خوبی از سوی باشگاه گل‌گهر سیرجان (بخوانید ۵۰ میلیارد تومان) مواجه شده بود، اما ترجیح داد به این پیشنهاد مالی جالب توجه پاسخ منفی بدهد.

حال پرسش این است سرمربی موفق پرسپولیس گرچه یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد، اما قرار است با ۲۰ درصد افزایش (قرارداد ۱۶ میلیارد تومانی) هدایت این تیم در لیگ بیست‌وسوم را برعهده بگیرد؟!

اولین دیدگاه را بنویسید