خانه / برگزیده‌ها,

فرمانده جدید استقلال مشخص شد

روزبه چشمی
روزبه چشمی

فصل جدید برای استقلال از پنجشنبه‌شب در حالی آغاز می‌شود که این تیم نسبت به فصل اخیر با تغییراتی مواجه خواهد بود؛ از نیمکت هدایت آبی‌ها تا سبک و سیستم این تیم در زمین مسابقه و تا تغییرات در برخی پست‌ها به واسطه جذب بازیکنان جدید.

نکته قابل‌توجه اینکه در این بین همان‌طور که چند بار پیش از این نوشتیم؛ روزبه چشمی بازیکن باتجربه استقلالی‌ها که سابقه گلزنی در جام جهانی را نیز در کارنامه دارد امسال و در فصل جدید رقابت‌ها در ترکیب تیم استقلال نقش محوری را ایفا کرده و اصطلاحا به‌عنوان فرمانده میدان در زمین مسابقه تیم و نفراتش را راهبری و هدایت خواهد کرد. البته این بازیکن فصل گذشته نیز نقش اساسی در پیروزی‌های تیمش ایفا کرده و به عنوان یک ستون، بازیکن موثری در ترکیب آبی‌ها به شمار می‌رفت. ساپینتو نیز البته به بهترین شکل ممکن از این بازیکن بهره لازم را برده تا جایی که او به عنوان یک بزرگ‌تر نقش مهمی را در استقلال فصل بیست‌ودوم ایفا می‌کرد. با این حال درباره استقلال فصل جدید، اخبار حکایت از آن دارد که وظایف رهبری و راهبری نیز به سایر وظایف فنی و تاکتیکی چشمی اضافه شده و هیچ بعید نیست اگر این فرضیه را جدی بگیریم که چشمی در فصل جدید بازوبند کاپیتانی استقلال را بر بازو خواهد بست.

چشمی در بازی‌های تدارکاتی استقلال نیز علاوه بر جنگیدن در میانه میدان، امر بازیسازی را از عقب زمین به عهده گرفته و با شیوه مدنظر نکونام برای سبک بازی آبی‌ها در فصل جدید نقش محوری و رکن اساسی را ایفا خواهد کرد.

بر همین اساس همان‌طور که نوشتیم شنیده می‌شود نکونام به‌صورت بر روی کاپیتانی چشمی در استقلال فصل جدید تمرکز کرده و شانس این اتفاق به‌هیچ‌وجه کم نخواهد بود. این در حالی است که با توجه به غیبت چشمی در نخستین دیدار تیمش به‌خاطر محرومیت انضباطی، بازوبند درصورت حضور حسینی در درون دروازه بر بازوی این بازیکن بسته خواهد شد و چشمی از بازی دوم به بعد این وظیفه خطیر را عهده‌دار خواهد شد.

اولین دیدگاه را بنویسید