خانه / برگزیده‌ها,

علائم وﺟﻮد اﻧﮕﻞ در بدن چیست؟

درد شکم

هیچ کس برای حضور انگل‌ها در بدن دعوت نامه نفرستادهاست و از حضور آن در بدنش خوشحال نمی‌شود.

بسیاری از ما نمی‌دانیم که انگل‌ها به همه گوشه‌های جسم و البته روان مان آسیب می‌زنند و به خاطر همین بی خبری هم اغلب راه درمان مشکلاتی که از وجود آن‌ها ناشی شده را اشتباه می‌رویم، در این مطلب با آسیب‌های عجیبی که این مهمان‌های ناخوانده به بدن تان می‌رسانند آشنا می‌کنیم و چند درمان طبیعی برای انگل زدایی بدن را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم.
 
جان ندارید؟

خستگی رهای تان نمی‌کند؟ اگر مدام خسته و بی حوصله اید نباید احتمال جان گرفتن انگل‌ها در بدن تان را نادیده بگیرید. بی حالی یا احساس بی تفاوتی مداوم می‌تواند یکی از نشانه‌های ابتلای شما به این مشکل باشد، درحالی که اغلب افراد تصور می‌کنند این احساسات به خاطر کار زیاد یا ابتلا به کم خونی یا ناهنجاری‌های فعالیت غده تیروئید سراغ شان می‌آید.
 
شکمتان ناکوک است؟

انگل‌ها به دیواره روده حمله می‌کنند و به همین دلیل باعث ابتلا به انواع مشکلات شکمی می‌شوند. اگر دل پیچه دست از سرتان برنمی دارد، بعید نیست که شما هم دچار انگل شده باشید. شاید در میان عوارضی که به خاطر وجود انگل‌ها در بدن ایجاد می‌شود، اغلب افراد تنها با این مشکل آشنا باشند و هنگام دچار شدن به آن، در اولین قدم وجود انگل‌ها را بررسی کنند.
 
زیبایی تان در خطر است؟

اگزما، جوش و تاول، کهیر، ضایعات و زخم‌ها از جمله نشانه‌های وجود انگل‌ها هستند و حتی خشکی مداوم پوست هم می‌تواند به خاطر حضور این موجودات ایجاد شود. جالب اینجاست که انگل‌ها تنها معده و روده را هدف نمی‌گیرند، بلکه به طور مستقیم زیبایی مبتلایان شان را هم تهدید می‌کنند.
 
بداخلاقید؟

بدخلقی، مود پایین، مشکلات اضطرابی و حتی نوسان‌های خلقی هم می‌توانند به خاطر انگل‌ها ایجاد شده باشند. اگر زیاد عصبانی می‌شوید، فراموش کارتر از قبل شده اید، همیشه مضطربید و احساس بی قراری می‌کنید، باید احتمال وجود آن‌ها را بررسی کنید.
 
روده تان تحریک پذیر است؟

سندرم روده تحریک پذیر که بسیاری از متخصصان آن را به عنوان نشانه‌ای از مشکلات عصبی می‌دانند، می‌تواند به دلیل حضور انگل‌ها ایجاد شده یا شدت بگیرد.
 
بدخوابید؟

اختلالات خواب دلایل بیشماری می‌تواند داشته باشد؛ از مشکلات غددی گرفته تا مشکلات روانپزشکی همه می‌توانند خواب شما را آشفته یا نامنظم کنند. اما این مشکل هم می‌تواند یکی دیگر از نشانه‌های وجود انگل‌ها در بدن شما باشد. اگر بی خوابید، دندان قروچه می‌کنید یا در طول شب بار‌ها از خواب بیدار می‌شوید، بعید نیست که به این مشکل دچار شده باشید.
 
آب می‌روید؟

وزن تان هر روز کمتر می‌شود و هیچ غذایی نمی‌تواند اشتهای شما را تحریک کند؟ افزایش وزن ناگهانی یا کاهش یکباره وزن می‌تواند از نشانه‌های وجود چنین مشکلی باشد. بی اشت‌هایی مداوم یا میل غیرقابل کنترل به غذا خوردن ازجمله نشانه‌هایی است که از این بیماری خبر می‌دهد. درحالی که اغلب افراد بی اشت‌هایی را به عنوان نشانه وجود انگل‌ها می‌شناسند، اما در برخی موارد اشتهای کاذب هم می‌تواند از وجود آن‌ها خبر دهد.
 
درد می‌کشید؟

درد‌های عضلانی شما همیشه به خاطر حرکت‌های اشتباهی که انجام می‌دهید اتفاق نمی‌افتد. اگر از درد‌های عضلانی، درد مفاصل، گرفتگی عضلانی، بی حسی دست یا پا، درد ناف، درد قلب و حتی درد آرتروز شکایت دارید، نباید احتمال مبتلا بودن تان به انگل را نادیده بگیرید. می‌دانیم تعجب کرده اید، اما باید بگوییم که انگل‌ها می‌توانند تک تک اعضای بدن تان را از کار بیندازند.
 
کم خونید؟

مشکلات باروری، درد‌ها و عوارض پیش از قاعدگی، عفونت‌های دستگاه ادراری، کیست‌ها و فیبروم، مشکلات قاعدگی، مشکلات پروستات و… هم می‌توانند به علت وجود انگل‌ها ایجاد شوند. آن‌ها به راحتی به مجاری ادرار، دستگاه گوارش و دستگاه تناسلی حمله می‌کنند و کارکرد این دستگاه‌ها را دچار اختلال جدی و نیازمند درمان می‌کنند. حتی بسیاری از افرادی که آزمایش خون شان کم خونی را نشان می‌دهد هم می‌توانند به چنین مشکلی دچار باشند.
 
با سلاح طبیعت به انگل‌ها حمله کنید

هویج بخورید

خوردن هویج یک درمان شناخته شده برای انگل‌های روده به حساب می‌آید. برای هویج درمانی کافی است دو عدد از این گیاه را رنده کنید و صبح که معده تان خالی است آن را نوش جان کنید.
 
موهیتو بسازید

موهیتو، نوشیدنی پرطرفداری است که از لیمو، نعناع و آب درست شده و می‌تواند داروی خوبی برای درمان انگل‌ها باشد. برای ساختن این داروی طبیعی می‌توانید به یک فنجان چند برگ نعناع اضافه کنید و روی آن کمی لیمو بچکانید. البته تفاوت این موهیتوی دارویی با نوشیدنی‌های محبوب در این است که به جای شکر باید در آن کمی نمک بریزید تا با کمکش انگل‌های معده تان را از بین ببرید.
 
نارگیل خام بخورید

پودر نارگیل در میان شیرینی دوست‌ها محبوب است، اما اگر می‌خواهید از خواص این میوه برای انگل زدایی کمک بگیرید، باید آن را خاک و خالی نوش جان کنید. کافی است نارگیل تازه را رنده و میل کنید تا انگل‌های موجود در معده تان را بکشد. اما اگر می‌خواهید از این روش درمانی نتیجه ایده آل بگیرید، باید حداقل یک هفته درمان را ادامه دهید.
 
دانه‌های لیمو را دور نریزید

دانه لیمو دور ریختنی نیست. شما می‌توانید آن‌ها را خرد کنید و با کمک شان انگل‌هایی که در بدن تان خانه کرده اند را بکشید. دانه‌های به ظاهر بی مصرف لیمو که همیشه مراقبید در غذای تان نریزند، می‌توانند انگل‌های معده را از بین ببرند. اگر آن‌ها را خرد کنید و همراه یک لیوان آب بنوشید، نیمی از مسیر درمان انگل‌های معده تان را جلو رفته اید.
 
رب گوجه را فراموش کنید

برای اینکه انگل‌های معده تان را از بین ببرید و از ایجاد قارچ و عفونت در بدن تان جلوگیری کنید، بهتر است به جای استفاده از رب گوجه آماده، گوجه تازه را جایگزین کنید. گذشته از این، می‌توانید هر روز یک عدد گوجه را نصف کرده و با کمی نمک و فلفل سیاه به عنوان یک میوه خوش مزه و مقوی میل کنید.
 
گوجه فرنگی خام که در سالادتان می‌ریزید هم داروی خوبی برای محو کردن این انگل‌ها به شمار می‌رود. پس این بار که برای به میوه فروشی رفتید حتما جایی برای گوجه فرنگی در سبد کالای خود قرار دهید.
 
سیرخوار شوید

بوی بد سیر تنها کسانی که در کنار شما می‌نشینند را آزار نمی‌دهد بوی این گیاه انگل‌های معده را هم کلافه می‌کند و باعث حذف آن‌ها می‌شود. گذشته از این، سیر خاصیت ضدباکتری و ضدقارچ دارد و می‌تواند یک داروی فوق العاده برای کشتن میکروب‌ها در بدن باشد. جویدن چند حبه سیر هر روز برای پیشگیری و حذف انگل‌ها راهی بسیار موثر است که با کمکش می‌توانید نتیجه دلخواه تان را بگیرید.
 
سرکه را چاشنی کنید

سرکه نه تن‌ها چاشنی خوش عطر و بویی است، بلکه می‌تواند یک داروی طبیعی برای حذف انگل‌ها هم باشد، البته اجازه ندهید سرکه تنها به ظرف ترشی شما وارد شود، بلکه آن را چاشنی هر غذایی کنید. گذشته از این اگر یک قاشق غذاخوری سرکه را با یک لیوان آب مخلوط کنید، می‌توانید به خاصیتی که برای کشتن انگل‌های بدن تان دارد هم امیدوار شوید. نوشیدن هر روز این معجون می‌تواند برای از بین بردن انگل‌های معده و درمان عفونت‌های شدید معجزه کند.
 
زردچوبه دوست شوید

در کمتر خانه ایرانی است که زردچوبه جایی نداشته باشد. این ادویه که خواص دارویی فراوانی دارد، یک ضدانگل طبیعی هم هست. اگر این چاشنی را به طور مستقیم به غذا‌های تان اضافه کنید، می‌توانید نگرانی کمتری برای وجود انگل‌ها داشته باشید، اما اگر جرات مصرف کردن آن به تنهایی را هم داشته باشید. می‌توانید تاثیر بیشتری از خاصیت‌های درمانی این ادویه بگیرید.

اولین دیدگاه را بنویسید