خانه / برگزیده‌ها,

طعنه جدید اسکوچیچ به اقدام جنجالی مهدی تاج

دراگان اسکوچیچ
دراگان اسکوچیچ

دراگان اسکوچیچ سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران چند روزی است که کار خود را به عنوان سرمربی تیم فوتبال جوانان کرواسی آغاز کرده است. ماموریت اسکوچیچ با تیم جوانان حضور در مسابقات قهرمانی اروپا است که در حکم مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس هم محسوب می‌شود.

اسکوچیچ با حضور در مسابقات لیگ کرواسی، کار خود را برای تماشای عملکرد بازیکنان جوان آغاز کرده و برنامه‌هایش را به فدراسیون کرواسی داده است.

این مربی کُروات سه ماه قبل از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از تیم ملی ایران برکنار شد و جایش را به کارلوس کی روش داد اما باوجود گذشت بیش از ۶ ماه از این اتفاق هنوز نتوانسته رفتاری که فدراسیون فوتبال ایران با او داشته است را هضم کند.

به همین دلیل اسکوچیچ همچنان تصمیم مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران را زیر سئوال می‌برد و با مطرح کردن نام «مارک ویلموتس» به تاج و فدراسیون ایران طعنه می‌زند.

این موضوع در تازه‌ترین مصاحبه اسکوچیچ هم رخ داد؛ جایی که سرمربی سابق تیم ملی ایران بار دیگر به بازگویی مسئله اخراجش از سوی فدراسیون پرداخت و شرایط بد تیم ملی در زمان حضور مارک ویلموتس را گوشزد کرد.

مشروح گفتگوی اسکوچیچ که با یکی از برنامه‌های تلویزیونی کرواسی انجام شده است، در ادامه می‌آید:

  • شما گزینه جدی و مطرح برای هدایت تیم جوانان کرواسی نبودید. این همکاری چگونه شکل گرفت؟
  • ماریان کوستیچ رئیس فدراسیون کرواسی با من تماس گرفت. به زاگرب آمدم و سریع به توافق رسیدیم. دلی تصمیم گرفتم و خوشحالم که سرمربی تیم ملی جوانان هستم.
  • شما با هیجان کارتان را شروع کردید و به تماشای سه بازی در لیگ کرواسی پرداختید از جمله دربی بین رییکا و هایدوک. کار زیادی در پیش دارید.
  • خب بله. زمان زیادی نمانده است. فقط دو ماه تا مسابقات قهرمانی اروپا زمان داریم. بنابراین بلافاصله دست به کار شدم.
  • مشکلات بزرگی دارید به خصوص در دفاع. شما چند بازیکن را ندارید. چگونه نفراتی را که در یورو گذشته جزو بازیکنان کادر فنی بودند، جایگزین می‌کنید؟
  • بله، ما مشکلاتی داریم؛ مصدومان، محرومان و همچنین کسانی که در تیم ملی بزرگسالان هستند. دو ماه فرصت داریم تا این مشکلات را حل کنیم.
  • داستان مربیگری شما کاملاً شبیه زلاتکو دالیچ است. هر دوی شما در خاورمیانه کار می‌کردید. دالیچ موفقیت‌های زیادی را برای کرواسی به ارمغان آورد، آیا می‌توانید فلسفه‌ای مشابه با او را در تیم جوانان بیاورید؟
  • معتقدم مربی باتجربه ای هستم. سه سال هدایت تیم ملی بزرگسالان ایران را بر عهده داشتم. با این کار آشنا هستم و معتقدم که تیم را بهتر خواهم کرد.
  • چگونه قبل از جام جهانی از تیم ملی ایران کنار گذاشته شدید؟ خیلی‌ها از آن به عنوان یک بی عدالتی بزرگ تعبیر کردند زیرا شما نتایج خوبی داشتید و ایران را به جام جهانی رساندید.
  • رئیس جدید فدراسیون ایران (مهدی تاج) آمد و من را برکنار کرد. خنده دار است که قبل از آمدن من به تیم ملی هم در فدراسیون فوتبال بود. او مربی‌ای (مارک ویلموتس) را آورد که برایش پول زیادی پرداخت کردند و تقریباً در حال سقوط بودند. در نهایت وقتی همه کارها را انجام دادم، او یک مربی جدید (کی روش) آورد. من آن را به عنوان یک تجربه بد در نظر گرفتم که توانستم بر آن غلبه کنم.

اولین دیدگاه را بنویسید