خانه / برگزیده‌ها,

شوک به فتح الله زاده ؛ ماجرای بدهی ۵۴ میلیاردی استقلال چیست؟

استراماچونی
استراماچونی

ماجرای مطالبات آندره‌آ استراماچونی در حال حاضر به مهم‌ترین چالش باشگاه استقلال تبدیل شده است. حدود دو ماه پیش نتیجه رای پرونده محکومیت استراماچونی در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) مشخص شد و تغییری در رقم محکومیت باشگاه استقلال صورت نگرفت و ضمن پرداختی‌های دیرکرد، باشگاه استقلال حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار یورو به این مربی ایتالیایی محکوم شد.

پس از اعلام رای این حکم باشگاه استقلال نتوانست در زمان تعیین شده حکم، مطالبات این مربی را بپردازد. طبق پیگیری‌های صورت گرفته، ‌ باشگاه استقلال با توجه به تاخیری که در پرداخت مطالبات داشته است، باید مبلغی حدود ۵۴ میلیارد تومان به استراماچونی پرداخت کند اما باشگاه استقلال هم‌چنان قادر به پرداخت این رقم نشده است.

فدریکو پاستورلو، مدیربرنامه‌های آندره‌آ استراماچونی نیز نسبت به اتفاقات اخیر و پرداخت نشدن طلب این مربی ایتالیایی واکنش نشان داد. او با تاکید بر این که باشگاه هم‌چنان برای پرداخت مطالبات اقدامی انجام نداده است، اظهار کرد: حرفی برای گفتن وجود ندارد. باشگاه استقلال این پرونده را با شکست پشت سر گذاشته است و باید طلب این مربی را پرداخت کند.

از صحبت‌های مدیر برنامه استراماچونی می‌توان این را دریافت کرد که این مربی ایتالیایی تمام مبلغ مطالبات خود را بدون هیچ تخفیفی می‌خواهد و اگر باشگاه استقلال قرار باشد بازهم دست روی دست بگذارد، به جریمه‌های سنگینی دچار خواهد شد.

جلسه هیات مدیره روز گذشته (یک‌شنبه) باشگاه استقلال، بر محوریت پرداخت مطالبات و مسائل مالی باشگاه استقلال بود و در آن جلسه مقرر شده است طی بازه زمانی یک هفته‌ای، مطالبات دردسرساز استقلال پرداخت شود که طلب استراماچونی اولویت اول مدیران استقلال است.

اولین دیدگاه را بنویسید