خانه / برگزیده‌ها,

سیدحسین حسینی در دهمین دربی این طلسم را باید بشکند

بهزاد غلامپور
بهزاد غلامپور

برای پیروزی در دربی، بدون شک سنگربان های استقلال و پرسپولیس نقش مهمی دارند. هر چقدر که حرکات و مصاحبه های علیرضا بیرانوند در دربی و پس از آن منجر به حساسیت ها و حواشی زیادی شده، اما کاپیتان آبی ها در سکوت مطلق کارش را پیش می برد.

سیدحسین که موفق شد در بازی با نساجی دروازه اش را بسته نگه دارد، امید زیادی دارد که این کار را در شهرآورد حساس امروز برابر پرسپولیس تکرار کند. اتفاقی که اگر رخ دهد، می تواند آبی ها را یک گام به سمت پیروزی نزدیک تر کند.
اما نکته نگران کننده درباره کاپیتان استقلال، ناکامی های او در شهرآورد پایتخت است. سیدحسین تاکنون 9 بار برابر پرسپولیس به میدان رفته که حاصل آن صفر پیروزی در جریان بازی بوده است. هر چند که او در ضربات پنالتی موفق شد ستاره تیمش باشد و آبی ها را به پیروزی برساند، اما هرگز در طول 90 یا 120 دقیقه نتوانسته برنده شود.

حسینی اولین بار در دربی 86 به میدان رفت که تیم وینفرد شفر با تک گل علیپور مغلوب شد. دومین تجربه او شکست در لیگ نوزدهم بود. جایی که استقلال با استراماچونی، در دقایق پایانی، بازی را به حریف باخت و شوت عبدی منجر به گل بخودی سیدحسین شد.

شهرآوردهای سوم و چهارم سیدحسین با تساوی 2 – 2 به پایان رسید. در دربی شماره 92، سرخپوشان به لطف گل دقایق پایانی بشار رسن از شکست گریختند. اما در دربی 93، استقلال توانست در ضربات پنالتی از سد حریف سنتی خود عبور کرده و راهی فینال جام حذفی شود. در شهرآورد پنجم او اولین کلین شیتش را ثبت کرد و آبی ها باز هم در پنالتی ها موفق به پیروزی شدند. دربی ششم نیز در لیگ برتر صفر – صفر شد و او برای دومین مرتبه دروازه اش را بسته نگه داشت.
دربی های هفتم (برگشت لیگ بیست و یکم) و شهرآورد هشتم (بازی رفت لیگ بیست و دوم) به ترتیب با تساوی های یک – یک و 2 – 2 به پایان رسیدند. بالاخره در نهمین حضور حسینی برابر پرسپولیس، سرخپوشان با تک گل آل کثیر به پیروزی رسیدند تا کاپیتان یک بار دیگر طعم شکست را بچشد.

حالا و در دهمین تجربه حضور در دربی بزرگ پایتخت، سیدحسین حسینی به دنبال شکستن تمامی طلسم ها و آمارهای منفی است. او می‌خواهد پرسپولیس را در جریان بازی شکست دهد و این امر ابتدا نیازمند گلزنی آبی ها و سپس درخشش کاپیتان و یا کلین شیت او در دروازه است.

اولین دیدگاه را بنویسید