خانه / اقتصادی,

سکه و طلا دوباره ارزان شدند | جدیدترین قیمت انواع سکه ؛ هر گرم طلای ١٨ عیار چند شد؟

سکه
سکه

براساس آمار اخذ شده پیرامون وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی، روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر تهران، اعلام کرد: همزمان با افت قیمت طلا در بازارهای جهانی و از سوی دیگر کاهش نرخ ارز در داخل کشور، قیمت سکه و طلا نیز دریک هفته اخیر در بازار با کاهش مواجه شد.

همچنین کاهش تقاضا در کنار افت قیمت‌ها سبب شده که این بازار با رکود شدیدی توام شود.

براساس آخرین معاملات سکه و طلا در بازار روز گذشته (پنجشنبه)، هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۲۸ میلیون و ۶٠٠ هزار تومان و سکه تمام طرح قدیم ۲۵ میلیون و ۴۵٠ هزار تومان قیمت داشت که به ترتیب سکه تمام طرح جدید ٣٠٠ هزار تومان و سکه تمام طرح قدیم ٣۵٠ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته افت بها داشته‌اند.

طی این هفته، نیم‌سکه با ٣٠٠ هزار تومان کاهش به ١۵ میلیون و ۴٠٠ هزار تومان رسید و ربع سکه نیز با ٣۵٠ هزار تومان کاهش، ١٠ میلیون و ۴۵٠ هزار تومان دادوستد شد و سکه‌های یک گرمی نیز با ١۵٠ هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته، شش میلیون و ١۵٠ هزار تومان در آخرین معاملات پایانی هفته قیمت داشت.

قیمت طلا در بازار داخل نیز تحت تأثیر کاهش قیمت اونس جهانی و همچنین نرخ ارز، با ١٨۶ هزار تومان کاهش برای هر مثقال طلای ١٧ عیار، ١٠ میلیون و ١٠٠ هزار تومان بود. هر گرم طلای ١٨ عیار نیز با ۴٣ هزار تومان کاهش هفتگی دو میلیون و ٣٣٢ هزار تومان در پایان هفته قیمت داشت.

در این هفته هر اونس طلای جهانی ٢۶ دلار کاهش داشته‌ و از ١٩۴۴ دلار در ابتدای هفته در حال حاضر ١٩١٨ دلار را به عنوان آخرین نرخ ثبت کرده است. براساس آخرین معاملات صورت گرفته در بازار هر قطعه سکه پنج میلیون و ٨٠٠ هزار تومان حباب قیمت دارد.

اولین دیدگاه را بنویسید