خانه / برگزیده‌ها,

سرمربی استقلال شمشیر را از رو بست

ریکاردو ساپینتو
ریکاردو ساپینتو

هنگامی که ریکاردو ساپینتو تهران را ترک کرد و به دوره حضور یک ساله خود در استقلال پایان داد، حدود ۲۰۰هزار دلار از این باشگاه طلبکار بود. او که پس از ناکامی در فینال جام حذفی مقابل پرسپولیس از تهران رفت، بعدا با انتشار نامه‌ای مدعی شد مطالباتش از استقلال را از طریق مراجع قانونی دنبال می‌کند.

از طرف دیگر تسویه حساب با سرمربی سابق استقلال هم انجام نشده تا این باشگاه در آستانه یک مشکل مدیریتی و بین‌المللی جدید قرار بگیرد. اگرچه سرمربی پرتغالی فصل قبل استقلال چند ماه بدون دریافت دستمزد در ایران ماند و سیاستی برخلاف استراماچونی پیشه کرد، اما این مسئله اصلا به معنای گذشت کردن از مطالباتش نیست و اساسا مربیان اروپایی چنین قاعده‌ای در کار خود نمی‌دهند. اتفاقا خبر‌های رسیده حکایت از آن دارد که ریکاردو ساپینتو بابت شکایت خود از استقلال دقیقا روشی مانند آندرئا استراماچونی را مد نظر قرار داده و تاکید دارد اگر از استقلال شکایت کند، با توجه به مفاد موجود در قراردادش علاوه بر اصل پول، غرامت و دیرکرد آن را هم مطالبه خواهد کرد و حتی هزینه وکلایش را نیز در شکواییه خود لحاظ می‌کند. دقیقا مانند همان کاری که استراماچونی انجام داد و تا زمانی که آخرین یورو از مطالباتش را دریافت نکرد، رضایت نداد.

همه این اتفاقات در حالی می‌تواند رخ بدهد که جواد نکونام طی روز‌های گذشته بار‌ها به مسئولان باشگاه استقلال تاکید کرده تحت هیچ شرایطی اجازه ندهند پنجره نقل و انتقالاتی استقلال به خاطر بدهی‌های خارجی بسته شود.

اولین دیدگاه را بنویسید