خانه / برگزیده‌ها,

رژیم های غذایی ناسالم متابولیسم بدن را مختل می کند

رژیم غذایی
رژیم غذایی

متابولیسم عبارت است از مجموعه واکنش های شیمیایی که در حفظ وضعیت زندگی سلول ها و ارگانیسم دخیل هستند. مقادیر نسبی قند، پروتئین و چربی در رژیم غذایی، “سوخت” سلول ها را تامین می کنند و همچنین تعیین می کنند که این سلول ها چگونه مواد مغذی را پردازش می کنند.

سلول های سرطانی نیز مانند سایر سلول های بیمار، متابولیسم خود را برای حفظ بقا و رشد تغییر می دهند.

محققان، تغییرات خاصی را در متابولیسم مرتبط با رژیم های غذایی ناسالم یافتند که باعث افزایش تولید گلیسیرین و سوکسینات در بافت های سرطانی و سالم می شود. آنها همچنین دریافتند:تومورها می ‌توانند از رژیم ‌های غذایی ناسالم برای بقا و رشد بهتر خود، استفاده کنند.

پژوهشگران گفته اند:رژیم غذایی نامناسب، متابولیسم بدن ما را مختل می کند. این امر، می تواند منجر به چاقی و بیماری کبد شود که به نوبه خود ممکن است به سرطان کبد تبدیل شود. ما قصد داشتیم دریابیم که کدام مواد مغذی در رژیم های غذایی، این پیامدهای مضر را به همراه دارند.

تیم تحقیقاتی، با مدل سازی اثرات تغییر در اجزای رژیم های غذایی سالم و ناسالم در ترکیب های مختلف، مشاهده کردند که اگرچه برخی از عملکردهای متابولیکی خاص سرطان، در رژیم های غذایی سالم همچنان ادامه می یابند، می توان با محدود کردن میزان چربی و کربوهیدرات ها در رژیم غذایی، بسیاری از آنها را معکوس کرد.

پژوهشگران اظهار داشتند:رویکرد ما می ‌تواند به افراد در انتخاب رژیم های غذایی سالم تر جهت پیشگیری از بیماری ‌های مختلف، کمک کند.

یافته های تحقیقاتی این مطالعه در مجله iScience منتشر شده اند.

اولین دیدگاه را بنویسید