خانه / اقتصادی,

روند نزولی قیمت ها در بازار خودرو ؛ پراید، کوییک ، تارا و شاهین چند شد؟

خودرو
خودرو

قیمت خودرو امروز، نهم اردیبهشت ۱۴۰ با تغییراتی مواجه شد.

قیمت خودرو از ابتدای سال با افزایش قابل توجهی همراه شد. اما هم‌زمان با به پایان رسیدن فروردین سرعت افزایش قیمت‌ کاهش یافت و اکنون تنها نوسانات جزئی در قیمت‌ها مشاهده می‌شود. به نحوی که قیمت خودروهای داخلی و خارجی کاهش محسوسی داشته است.

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است:

قیمت پراید ۱۳۱ در روزهای گذشته با کاهش نسبی همراه شد و به ۳۵۰ میلیون تومان رسید.

قیمت پژو پارس LX TU۵، ساخت ۱۴۰۲ که این روزها جهش چشمگیری را تجربه کرده بود، امروز نهم اردیبهشت ماه هم به روند نوسانی خود ادامه داد و سقف ۷۴۲ میلیون تومان را شکست.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما ۱۴۰۱ که یکی از پرطرفدارهای بازار خودروهای داخلی است، امروز نرخ ۶۳۵ میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

قیمت تارا اتوماتیک که مدل ۱۴۰۲ آن به تازگی وارد بازار شده است، امروز یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت خودروهای خارجی و مونتاژی
قیمت لاماری ۱۴۰۲ با ۲۰ میلیون ریزش به دو میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان رسید.

قیمت هایما S۷ پلاس ساخت ۱۴۰۱، یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان شد.

قیمت تویوتا C_HR هیبرید ساخت ۱۳۹۷ اما امروز، شنبه، با ورود به کانال پنج میلیارد تومانی، نرخ پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
فیروز نادری، کارشناس صنعت خودرو گفت: قیمت‌ها در روزهای گذشته روند نزولی به خود گرفتند. اما در این میان، فروشنده در بازار زیاد و خریدار به ندرت در بازار پیدا می‌شود و سطح معاملات کاهش یافته است.

او افزود: علت رکود بازار آزاد را می‌توان سامانه یکپارچه معرفی کرد. چراکه در آخرین طرح فروش نزدیک به یک میلیون نفر ثبت‌نام کردند و مردم سرمایه خود را به آن سمت روانه کردند. اما عرضه ۵۰ هزار دستگاهی در بهترین حالت یک ماه بتواند قیمت‌ها را کاهش دهد و مجدداً بازار به روند گذشته خود بازمی‌گردد.

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: در حال حاضر خودروهای ارزان‌قیمت در بازار خرید و فروش می‌شوند. علاوه بر آن، خودروهای باری، مانند پراید وانت، آریسان و نیسان نیز بازار مناسبی دارند. چراکه فصل کار با این خودروها سر رسیده است.

اولین دیدگاه را بنویسید