خانه / برگزیده‌ها,

روایتی جدید درباره تجمع اعتراضی ایرانیان در برلین

تجمع اعتراضی ایرانیان
تجمع اعتراضی ایرانیان

ارگان رسانه ای دولت در گزارشی اعلام کرد: برنامه‌ریزی‌های گسترده و هزینه‌کردهای کلان برای برپایی یک نمایش ضدایرانی در برلین، به یک شکست تمام‌عیار بدل شد.

این رونامه نوشت: از روزهای گذشته بسیاری از تلویزیون‌های ضدایرانی فارسی‌زبان به همراه شبکه‌های سازمانی منافقین و دیگر گروهک‌های اپوزیسیون، در همدستی آشکار و پنهان، تلاش همه‌جانبه‌ای برای گردهم آوردن پناهندگان سیاسی، اخلاقی و اعتقادی خارج‌نشین و براندازان در یکی از میادین شهر برلین در آلمان مصروف کردند. در این مسیر، از ترفندهای متعدد و ابزارهای بسیاری بهره برده شد که کمک به تأمین هزینه‌های بلیت قطار و هواپیما، اجاره اتوبوس، گروه‌‌بندی‌های درون‌شبکه‌ای و راه‌اندازی اردوهای سیاسی و آلمان‌گردی از جمله آنها بود.


گروه‌های اپوزیسیون قصد داشتند با استفاده از این ابزارها، جمع گسترده‌ای از ایرانیان ساکن در اروپا را دور هم جمع کنند تا به اصطلاح خود، یک نمایش ضدایرانی گسترده در برلین به راه بیندازند.

برنامه‌ریزان پشت صحنه حتی به این هم فکر کرده بودند که زمان برگزاری این تجمع طوری انتخاب شود تا حاضران بتوانند با خیالی آسوده به شهرها و محل کارهای خود برگردند. به همین دلیل بود که شنبه برای این موعود خیالی انتخاب شد تا پس از تعطیلی روز یکشنبه و آغاز روز دوشنبه، مشکلی برای حاضران ایجاد نشود. اما همه این تلاش‌ها، اعم از برنامه‌ریزی‌های شبکه‌ای و حضور اتوبوسی و تبلیغات وسیع رسانه‌ای به یک شکست مفتضحانه منجر شد. زیرا اردوکشی ضدانقلاب و برانداز و اپوزیسیون که با حمایت‌های آشکار و پنهان سلطنت‌طلب‌ها و سازمان منافقین انجام شد، حتی نتوانست جمعیتی را دور خود جمع کند که این جمعیت بتواند میدان اصلی برگزاری تجمع را پر کند. هرچند در پوشش خبری این تجمع تلاش شد جمعیت زیاد نشان داده شود، اما تصاویر به اندازه کافی گویای یک شکست تمام‌عیار است.
به این ترتیب، در ادامه مهار آشوب و اغتشاش در داخل کشور، این تجمع نصف و نیمه هم، شکست بیرونی، در کنار سلسله شکست‌های داخلی را برای براندازان و ضدانقلاب رقم زد و به این ترتیب سرخوردگی و ناکامی آنان را سنگین‌تر کرد.

آنچه روز گذشته مطابق نمادها، پرچم‌ها و شعارها در برلین دیده شد، قدرت‌نمایی و وزن‌کشی امثال کسانی بودند که تا پیش از این یا به‌واسطه شراکت در جنایات رژیم پهلوی در حق مردم ایران از کشور گریختند، یا حامی تجزیه ایرانند و یا همچون منافقین دستشان به خون هموطنانشان آغشته است. البته به این جمعیت، باید اروپاییانی را هم اضافه کرد که یا به‌دلیل دریافت مبالغی از سوی سازمان منافقین یا به‌دلیل قرارگرفتن تحت تأثیر تبلیغات فراگیر ضدایرانی رسانه‌های غربی و یا حتی برای تماشا و سرگرمی در این تجمع حضور داشتند. نکته جالب توجه آنکه رسانه های معاند از حضور پناهندگان اوکراینی در آلمان در این مراسم خبر دادند.

اولین دیدگاه را بنویسید