خانه / برگزیده‌ها,

رقابت شدید ۳ پرسپولیسی برای فیکس شدن

پرسپولیس
پرسپولیس

در فصل گذشته که با قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر و جام حذفی به پایان رسید، مرتضی پورعلی‌گنجی و گولسیانی زوج خط دفاع پرسپولیس را تشکیل می‌داند که در نهایت هم توانستند با کمترین گل خورده، بهترین خط دفاع لیگ را به پرسپولیس اختصاص دهند. در کنار این دو نفراتی، چون علی نعمتی و فرشاد فرجی به خط دفاع پرسپولیس کمک می‌کردند، اما در بیشتر بازی‌ها گولسیانی و پورعلی‌گنجی زوج خط دفاع پرسپولیس را تشکیل می‌دادند.

در کنار گولسیانی و پورعلی‌گنجی که بازیکنان ملی‌پوش محسوب می‌شوند، یحیی گل‌محمدی در نقل‌وانتقالات تابستانی ترجیح داد یک مدافع ملی پوش دیگر به تیمش اضافه کند تا به این ترتیب خیال خود را در خط دفاع تیمش راحت کند، اما این موضوع چالش‌هایی را هم به همراه خواهد داشت.

پس از خرید محمدحسین کنعانی‌زادگان خیلی‌ها تصور کردند که شاید در این میان سرمربی پرسپولیس بخواهد تغییر آرایش دهد و با سیستم سه مدافع تیمش را روانه مسابقات کند تا شاید از سه مدافع ملی‌پوش تیمش به طور همزمان استفاده کند اما…

قرار نیست پرسپولیس در فصل آینده با سه مدافع میانی بازی کند؛ بنابراین اگر گل‌محمدی بخواهد همچنان تیمش را با آرایش چهار مدافع شامل دو مدافع مرکزی و دو مدافع کناری به زمین بفرستد، قاعدتا باید یکی از سه بازیکن ملی پوش تیمش یعنی گولسیانی، پورعلی‌گنجی و یا کنعانی‌زادگان را نیمکت نشین کند که این موضوع حداقل براای مدافعان ایرانی تیمش که برای حضور در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ تلاش می‌کنند، خوش‌آیند نخواهد بود و احتمالا این موضوع حواشی خاصی به همراه خواهد داشت.

به این نفرات باید نعمتی و فرجی را هم اضافه کرد. نعمتی در فصلی که گذشت یکی از برترین مدافعان تیمش بود و فرجی هم در مواقع لزوم بدون نقص بازی کرد. فرجی هم به عنوان مدافع راست برای پرسپولیس به میدان رفته که به نظر می‌رسد در فصل جدید نیز این دو بازیکن کم سروصدا به عنوان مدافع چپ و راست بازی کنند.

البته باید این نکته را در نظر گرفت که وجود سه مدافع با کیفیت و سطح بالا در سالی که سرخپوشان راهی آسیا خواهند شد، یک دردسر شیرین برای گل‌محمدی خواهد بود، اما اگر نیمکت نشینی هر کدام از بازیکنان منجر به نارضایتی و حاشیه برای پرسپولیس شود، در این صورت گل‌محمدی با مشکلاتی در کنترل رختکن تیمش مواجه می‌شود. در نهایت اینطور به نظر می‌رسد که همه چیز به نوع مدیریت یحیی و استفاده از این بازیکنان در طول فصل آینده باز می‌گردد که همگی در سودای موفقیت با این تیم و چه بسا پوشیدن پیراهن تیم‌ملی ایران و برای گولسیانی پوشیدن پیراهن تیم ملی گرجستان خواهد بود.

در همین ارتباط خبردار شدیم یحیی گل محمدی به هیچ یک از این سه مدافع میانی سرشناس قول و تضمین فیکس بودن نداده و بار‌ها در تمرینات اخیر پرسپولیس گفته است هرکسی آماده‌تر باشد، فیکس بازی می‌کند.

اولین دیدگاه را بنویسید