خانه / برگزیده‌ها,

دلیل افت کاپیتان استقلال مشخص شد

بهزاد غلامپور
بهزاد غلامپور

منصور رشیدی، دروازه‌بان اسبق تیم ملی و استقلال درباره انتقاد‌های اخیر به سید حسین حسینی (دروازه‌بان تیم استقلال) اظهار داشت: این دروازه‌بان در طول این فصل در حدود هفت یا هشت دیدار واقعا خوب بود و استقلال تعدادی از بردهایش را مدیون این دروازه‌بان است. ما هر زمان که خوب بوده تعریفش را کرده‌ایم و هرجا لازم بوده انتقاد هم صورت گرفته است.

وی افزود: حسینی در سه بازی اخیر روحیه و آمادگی جسمانی خوبی نداشت. متاسفانه شرایط برای حضور او درون دروازه استقلال مهیا نیست البته می‌توان این را به مربی دروازه‌بانی حسینی هم ربط داد.

پیشکسوت باشگاه استقلال اضافه کرد: در چنین شرایطی حضور یک پزشک روانشناس کنارتیم خیلی مهم است. کسی که بتواند به دروازه‌بان روحیه بدهد. معتقدم اگر مربی دروازه‌بانی خیلی هم به لحاظ فنی نتواند کمکی به دروازه‌بان بکند، اما باید بتواند با او حرف بزند. گاهی اوقات ۱۰ دقیقه حرف زدن با یک دروازه‌بان بیشتر از ۱۰ ساعت تمرین تاثیرگذار است. حسینی دروازه‌بانی نیست که بخواهیم به او نکات فنی را یاد بدهیم او تجربه فنی دارد، ولی روحیه ندارد.

رشیدی در پاسخ به این سوال که آیا نداشتن رقیب جدی روی عملکرد حسینی تاثیر منفی داشته یا نه توضیح داد: هزاران بار در این باره صحبت کرده‌ام که برای ترقی یک دروازه‌بان باید یک رقیب همسطح کنار دستش باشد. رفاقت و رقابت سالم بین دو دروازه‌بان باعث پیشرفت هر دوی آن‌ها می‌شود. مثل من و ناصر (زنده یاد حجازی).

وی اضافه کرد: من و حجازی هم رفاقت داشتیم هم رقابت سالم. نه دعوا می‌کردیم و نه پرخاشگری بین ما بود. هر دوی ما هم در تاج و هم در تیم ملی موفق بودیم و بازی می‌کردیم.

مربی اسبق دروازه‌بانان تیم ملی خاطرنشان کرد: از همان زمان که محمد رشید مظاهری از استقلال رفت حسینی ضعیف و ضعیف‌تر شد. او درست زمان خوب است که یک رقیب همسطح کنار دستش باشد. خیلی حرفا هست که باید در این باره زده شود، اما با این وضعیت، حسینی فقط روز به روز افت می‌کند و با توجه به دو سه بازی مهم باقیمانده باید او را از نظر روحی در وضعیت بهتری قرار بدهند.

رشیدی در پاسخ به این پرسش که آیا حسینی با این وضعیت در فصل آینده به درد استقلال میخورد یا نه تاکید کرد: قطعاً باید یک دروازه‌بان جوان، سرحال و سرپنجه به استقلال بیاید، اما حسینی هم باید حفظ شود. وجود یک دروازه‌بان با تجربه مثل حسینی کنار یک گلر جوان و خوب می‌تواند ترکیب عالی را برای دروازه‌بانی استقلال به وجود بیاورد. چون حسینی در رقابت شرایطش بهتر می‌شود بنابراین می‌تواند یک دروازه‌بان ذخیره خوب برای استقلال به شمار برود.

بازیکن سال‌های گذشته استقلال همچنین درباره دیدار پیش روی این تیم مقابل مس رفسنجان گفت: هیچ مسابقه‌ای آسان نیست، استقلال که دیگر شانسی برای قهرمانی ندارد پس باید تلاش کند تا با نتیجه‌ای درخور نامش لیگ را تمام کند. البته مس رفسنجان هم تیم جنگنده و خوبی است که می‌تواند برای تیم‌هایی مثل استقلال دردسرساز باشد.

اولین دیدگاه را بنویسید