خانه / برگزیده‌ها,

دسترسی گروه هکری عدل علی به ۵۸ هزار ایمیل نازنین بنیادی

نازنین بنیادی
نازنین بنیادی

گروه هکری عدل علی اعلام کرد با هک ایمیل نازنین بنیادی به بیش از ۵۸ هزار ایمیل او از سال ۲۰۰۱ دسترسی پیدا کرده است.

بخش حائز اهمیت این ایمیل‌ها در بازه ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ بوده که حاکی از اوج گرفتن فعالیت‌های وی در حوزه حقوق بشر بویژه حقوق زنان ایران و روابط او با وزارت خارجه بریتانیا و مقامات امریکایی است.

براساس اسناد منتشر شده توسط این گروه هکری ۲۵ ژوئن ۲۰۲۰، ری تکیه، مقام سابق وزارت خارجه امریکا و محقق ارشد شورای روابط خارجی به نازنین بنیادی اطلاع می‌دهد که دعوت از ماروین زونیس که به نحوی مبتکر مطالعات ایران در دانشگاه شیکاگو بوده و همچنین مایک هایدن، مدیر سابق سیا برای حضور در نشستی که به میزبانی CFR (شورای روابط خارجی) است صورت گرفته و ری در این نشست که نازنین هم به عنوان سخنگو حضور دارد از او درباره تغییر در ایران (براندازی) و اینکه آیا باید در این مسیر تحریم‌های شدید علیه ایران اعمال شود هرچند که به تعداد کثیری از مردم ایران صدمه وارد کند، سؤال خواهد کرد.

یکی از نکات جالب در ایمیل‌های وی آن است که بنیادی برای پدرش مهران ایمیلی ارسال کرده و در آن از توئیتی که درباره خودش منتشر شده که ۷۰۰ لایک و ۲۶ کامنت منفی دریافت کرده است، ابراز ناراحتی می‌کند. چراکه غالب این کامنت‌ها از سوی اکانت‌های اصلی حامیان پهلوی است، نه جمهوری اسلامی. مهران، پدر نازنین برای دلداری به او می‌گوید: «من با این افراد کار کرده‌ام و می‌دانم که از حزب‌اللهی‌ها بدتر هستند و بهترین رفتار، نادیده‌گرفتنشان است.»

منبع : روزنامه ایران

اولین دیدگاه را بنویسید