خانه / برگزیده‌ها,

درمان طبیعی سرماخوردگی، آسم و دیابت با این گیاه

زنیان
زنیان

درمان سریع برای دل درد این گیاه خواص الکلی ملایمی دارد، به همین دلیل در درمان سریع دل درد موثر است مصفر زنیان به همراه مقدار کمی نمک و آب گرم برای رفع مشکلات گوارشی و دل درد بسیار مفید است. توصیه می‌شود که افراد مبتلا به سوء هاضمه یا بی اشتهایی یک قاشق چای خوری از دانه زنیان را همراه غذا مصرف کنند.

سرما خوردگی

برای درمان سرماخوردگی‌های مزمن توصیه می‌شود که دانه بو داده زنیان، به میزان ۲ گرم در ۱۵ تا ۲۰ روز استفاده شود. استنشاق دانه‌های آسیاب شده زنیان برای بهبود سر درد، میگرن و سرفه و سرماخوردگی موثر است. جویدن دانه‌های زنیان به همراه آب ولرم نیز برای درمان سرفه بسیار مفید است.

آسم

استنشاق دود زنیان نای و ریه‌ها را باز می‌کند و مجرای تنفسی را پاک سازی می‌کند. افراد مبتلا به آسم باید دوبار در روز به میزان یک قاشق چای خوری از مخلوط زنیان و شکر زرد مصرف کنند.

دیابت

مصرف یک قاشق چای خوری دانه به همراه چهار قاشق چای خوری عصاره برگ بکرایی سه بار در روز، به رفع مشکلات ناشی از تکرر ادار ناشی از دیابت کمک شایانی می‌کند

رهایی از اعتیاد به الکل برای رهایی از اعتیاد به الکلی، ۳۰ گرم عصاره زنیان را باید هر شب به مدت ۵۰ روز مصرف کرد وبا این گیاه قادر است تا تاثیرات میکروبی کرم‌ها و مشکلات عفونی روده‌ها را به کم‌ترین حد ممکن برساند، به همین دلیل برای مبتلایان به وبا داروی مناسبی است.

سنگ کلیه مصرف مخلوط دانه‌های زنیان، سرکه و عسل به مدت ۱۰ روز، به حل شدن سنگ کلیه و دفع آن توسط ادرار کمک می‌کند کاهش وزن زنیان اشتها را تحریک می‌کند و ترکیباتی ملین دارد و دفع مواد دورن روده سرعت می‌بخشد و بنابراین به کاهش وزن کمک می‌کند. مصرف منظم زنیان می‌تواند تا حدودی برای رفع چاقی مزمن هم مفید باشد.

کاهش نفخ زنیان یکی از بهترین گیاهان در درمان نفخ و گاز شکم و سوء هاضمه است. عصاره این گیاه به رفع مشکلات ذکر شده کمک می‌کند و اشتها را نیز افزایش می‌دهد. اسدیته شدن معده دانه‌های زنیان خواص ضد اسیدی دازند. به افرادی که از اسید بالای معده رنج می‌برند توصیه می‌شود که همراه صبحانه یا بعد از وعده‌های غذایی، زنیان را به همراه آب ولرم و کمی نمک مصرف کنند. انجام این کار به مدت ۱ الی ۱۵ روز، تاثیرات مثبت چشم گیری در کاهش اسید معده دارد.

اولین دیدگاه را بنویسید