خانه / برگزیده‌ها,

دردسر خرید مهدی طارمی برای اینتر؛ او ایرانی است نه پرتغالی!

مهدی طارمی
مهدی طارمی

مهدی طارمی در ماه جولای رسما بازیکن اینتر خواهد بود، اما تا آن موقع شهروندی اروپایی او حاضر نخواهد شد.

مهدی طارمی با وجود تلاش برای اخذ تابعیت پرتغال، به عنوان شهروند غیر اروپایی از پورتو به اینتر می‌پیوندد. روزنامه «توتو اسپورت» گزارش می‌دهد که پروسه شهروندی اتحادیه اروپا قبل از امضای طارمی با نراتزوری به پایان نمی‌رسد.

طارمی کمتر از دو ماه دیگر رسما بازیکن اینتر خواهد شد. این بازیکن ۳۱ ساله تا پایان ژوئن سال جاری با پورتو قرارداد دارد و زمانی که این قرارداد منقضی شود، آزاد خواهد بود تا رسما با اینتر قرارداد امضا کند. ظاهرا اینتر از ژانویه با طارمی به توافق رسیده و آزمایشات پزشکی این بازیکن نیز انجام شده، و به محض پایان قراردادش می‌تواند قرارداد اینتر را امضا کند.

نام طارمی با امضای قرارداد با اینتر به عنوان اولین بازیکن ایرانی که پیراهن اینتر را بر تن خواهد کرد، در تاریخ باشگاه ثبت خواهد شد. با این حال، یکی از نکات منفی این است که مهاجم ۳۱ ساله تابعیت غیر اروپایی در ترکیب اینتر خواهد داشت و این موضوع می‌تواند فعالیت نراتزوری در بازار نقل و انتقالات تابستانی را محدود کند.

این ملی‌پوش ایرانی از سال ۲۰۱۹ در اروپا به ویژه در پرتغال زندگی می‌کند و برای تیم‌هایی مانند ریو آوه و سپس پورتو بازی کرده. مراحل اخذ تابعیت پرتغال در حال انجام است و این موضوع می‌تواند اتفاق خوبی برای اینتر در سال‌های پیش رو باشد. اما طارمی در ابتدای جولای با تابعیت غیراروپایی به این تیم ملحق خواهد شد.

اولین دیدگاه را بنویسید