خانه / برگزیده‌ها,

درخواست غیررسمی آمریکا از تجار برای ازسرگیری واردات نفت روسیه

آمریکا
آمریکا

، روزنامه فایننشال تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که دولت ایالات متحده به منظور تضمین عرضه جهانی از بزرگترین تاجران کالا در جهان درخواست کرده است تا در مورد معاملات نفت روسیه که زیر سقف قیمت خریداری می‌شوند، نگرانی نداشته باشند.

سال گذشته میلادی، کشورهای گروه 7 و اتحادیه اروپا واردات نفت روسیه از طریق دریا را ممنوع کردند، اما فروش به کشورهایی که به تحریم‌ها نپیوسته‌اند همچنان با محدودیت قیمت 60 دلار در هر بشکه مجاز است.

به گفته این روزنامه، اگرچه کاخ سفید با تجارت نفت خام روسیه بر اساس سقف قیمت مخالفت نکرده است، شرکت‌های تجاری واسطه از معاملات نفتی این کشور تحریم‌شده اجتناب کرده‌اند.

اما از آنجایی که نگرانی ها در مورد محدود کردن عرضه نفت روسیه در حال افزایش است، واشنگتن – که برای اجرای محدودیت‌ها به دیگر کشورها فشار وارد می‌کند – اکنون به دنبال تامین امنیت این جریان است.

به گفته فایننشال تایمز، مقامات وزارت خزانه داری ایالات متحده جلسات خصوصی با مدیران و بازرگانان برخی از بزرگترین شرکت های تجاری جهانی از جمله ترافیگورا Trafigura و گانوور Gunvor برگزار کرده‌اند و از آنها خواسته‌اند که انتقال نفت روسیه را از سر بگیرند.

یکی از تاجرانی که با مقامات خزانه داری صحبت می کرد، به این روزنامه گفت: ما فعالانه توسط آمریکایی ها تشویق شده ایم… تا دوباره روی انتقال این نفت کار کنیم.

فایننشال تایمز به نقل از 5 نفر از شرکت کنندگان در این نشست‌ها گزارش داد که واشنگتن به این شرکت ها اطمینان داده است که می‌توانند بدون نقض تحریم‌های غرب با روسیه تجارت کنند.

یکی از مقامات دولت بایدن در گفتگو با این رسانه گفت: این به تک تک شرکت‌ها بستگی دارد که خودشان تصمیم بگیرند. هدف ما این است که انجام کاری را که تحت ساختار سقف قیمت مجاز است، به بقیه بگوییم.

اولین دیدگاه را بنویسید