خانه / برگزیده‌ها,

خوراکی‌هایی که سموم را از بدن دفع می‌کنند

چای سبز و سرکه سیب
چای سبز و سرکه سیب

مواد غذایی ناسالم، الکل، استعمال دخانیات و شیوه نامنظم زندگی مهمترین دلیل ایجاد سموم ناخواسته در بدن است.

مواد شیمیایی سمی به اندام‌های بدن آسیب می‌رسانند و عملکرد اعضای بدن را مختل می‌کنند. به غیر از دارو‌ها برخی روش‌های طبیعی برای دفع سموم از بدن وجود دارند و افزودنی خوبی برای رژیم غذایی هر شخص محسوب می‌شوند.

ادامه مطلب را برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید:

عسل، لیموترش و آب گرم
بهترین راه حل برای دفع سموم از بدن نوشیدن آب گرم همراه با عسل و لیموترش در صبح است، همچنین این نوشیدنی به تعادل اسیدیته غذای مصرفی کمک می‌کند. در یک لیوان آب گرم یک قاشق چایخوری عسل اضافه و آب نصف لیموترش را اضافه کنید سپس آن‌ها را خوب باهم ترکیب کنید و آن را هر روز صبح‌ها بنوشید.

چای سبز
آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز برای پاکسازی سموم ناخواسته از بدن گزینه مفیدی است، همچنین حاوی نوع خاصی از آنتی اکسیدان‌ها به نام کاتچین است که برای افزایش و بهبود عملکرد کبد شهرت دارد.

زنجبیل
زنجبیل به دلیل خاصیت ضدالتهابی شناخته شده است که به تقویت متابولیسم، دفع سموم و تقویت عملکرد کبد کمک می‌کند. برای بهره‌مند شدن از مزایای آن می‌توانید یک برش کوچک زنجبیل را بجوید یا حتی آن را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

سیر
آنتی اکسیدان سرشار سیر ضمن کمک به خنثی سازی رادیکال‌های آزاد به عنوان یک ماده سم زدایی کننده طبیعی عمل می‌کند. آلیسین، یک جز موجود در سیر دارای چندین خاصیت ضدویروسی، ضدباکتریایی، ضدقارچی و ضداکسیدانی است.

مواد غذایی حاوی فیبر
برای دفع سموم از بدن به طور طبیعی باید مواد غذایی حاوی فیبر مانند سبزیجات خام، میوه ها، غلات سبوس دار و برنج را در رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید. علاوه بر این، مواد غذایی حاوی فیبر به تقویت سیستم هضم غذا کمک کرده و مواد زائد را از بدن خارج می‌کنند.

دانه‌ها و آجیل‌ها
دانه‌های چیا، دانه کنف، تخم کتان، گردو، بادام، آجیل برزیلی و دانه کاج حاوی اسید‌های چرب هستند که باعث سلامت کبد و تمیز نگه داشتن دستگاه روده می‌شوند، همچنین از بدن در برابر استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند.

آب آلوئه ورا
آلوئه ورا سرشار از آنتی اکسیدان است که به از بین بردن مواد شیمیایی سمی از بدن کمک می‌کند، بنابراین هر روز صبح یا عصر یک لیوان آب آلوئه ورا بنوشید.

اولین دیدگاه را بنویسید