خانه / برگزیده‌ها,

خشم و عصبانیت دو عضو شورای شهر تهران از گرانی و افت کیفیت محصولات میادین میوه و تره بار

به گزارش ایران اندیش؛ متاسفانه در طول هفته های اخیر گرانی اجناس و افت کیفیت محصولات میادین میوه و تره شهرداری تهران منجر به انتقادات زیادی از سوی مردم و حتی اعضای شورای شهر شده است.

میادین میوه و تره بار شهرداری تهران برای آن افتتاح شد که بتواند فاصله قیمت ها و حق دلالی ها را بکاهد اما چند وقتی است که این هدف مهم محقق نشده و فاصله زیادی با نیت اصلی ایجاد شده است.

بازدیدهای میدانی خبرگزاری برنا از برخی میادین میوه و تره بار شهرداری تهران هم گرانی میوه ها و افت کیفیت میوه ها و برخی اجناس و محصولات را ثابت کرد. 

مشخص نیست چرا نظارتی بر این موضوع وجود ندارد و مدیران سازمان میادین میوه و تره بار چرا بر طبل گرانی کوبیده و از آن سو کیفیت محصولات کاهش پیدا کرده است.

متاسفانه در این بازدید میدانی شاهد آن بودیم که اگر هم برخی میوه ها و اجناس با کاهش قیمت مواجه شده به دلیل افت کیفیت بوده نه کاهش سود و افزایش نظارت ها.

با اینکه قیمت میوه ها در میادین میوه و تره بار از قیمت مغازه های سطح شهر کمتر است اما با بررسی های متعدد متوجه شدیم که با قیمت وانت های میوه فروشی تفاوتی ندارد.

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران بر ایجاد مراکزی برای تهیه و توزیع میوه و تره بار یکی از تسهیلات است که در شهر ارائه می‌شود و محصولات کشاورزی از تولید، در بازار و میادین تره بار به توزیع می‌رسد اما شاهد ارائه خدمات مطلوب به شهروندان در میادین میوه و تره بار شهرداری نیستیم.

وی با تاکید بر ضرورت ارائه محصولات با کیفیت مناسب و با قیمت مناسب و دارای اختلاف قیمت با سایر مراکز فروش در سطح شهر، اظهار داشت: باید قیمت کالا‌ها در میادین میوه و تره‌بار مناسب‌تر باشد و کیفیت مناسبی نیز داشته باشند تا شهروندان از میادین میوه و تره‌بار استقبال کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: کیفیت میوه در مراکز تره بار باید روز به روز افزایش یابد چرا که بعضاً شاهد اعتراضات برخی شهروندان در این خصوص هستیم.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰۱ باید هشت میدان میوه و تره بار احداث، ۲ میدان میوه و تره بار تخریب، ۱۰ میدان میوه و تره بار ایمن‌سازی و ۱۵ بازار میوه و تره بار برای معلولان مناسب سازی می‌شد.

خشم و عصبانیت دو عضو شورای شهر تهران از گرانی و افت کیفیت محصولات میادین میوه و تره بار

مهدی عباسی دیگر عضو شورای شهر تهران در همین راستا از نحوه مدیریت در سازمان میادین میوه و تره انتقاد کرده و به بحث قیمت گذاری در بازارهای تحت نظارت شهرداری پرداخت و گفت: چرا که در همان محله نفرآباد قیمت های غرفه ۲۰ الی ۳۰ درصد از میوه فروشی بیشتر و کیفیت آن نیز پایین تر بود.

منبع : خبر گزاری برنا

اولین دیدگاه را بنویسید