خانه / برگزیده‌ها,

خدا را چه دیدید شاید پنالتی من استقلال را قهرمان کند

آرتور کوین یامگا
آرتور کوین یامگا

صحبت از یکی از باثبات‌ترین بازیکنان استقلال در دو فصل اخیر است. بازیکنی که از وقتی به استقلال پیوسته با گل‌ها و عملکردش باعث شده است تا آبی‌ها علاوه‌بر کسب عنوان قهرمانی در فصل گذشته، در فصل جاری نیز در نزدیکی صدر جدول قرار بگیرند؛ هرچند به زعم کوین یامگا اگر برخی ناداوری‌ها و مشکلات وجود نداشت استقلال الان برای حفظ صدرنشینی باید مقابل رقبایش به میدان می‌رفت. کوین یامگا که در این مدت با آرامشی که در هنگام زدن ضربات پنالتی دارد به آقای خونسرد از سوی هواداران استقلال لقب گرفته معتقد است که این تیم در فصل جاری هم شانس زیادی برای تکرار عنوان قهرمانی دارد.

صحبت را از بازی با گل‌گهر و گل دقایق پایانی تو در این مسابقه شروع کنیم. گلی که استقلال را به برتری رسانده و در کورس صدرنشینان حفظ کرد.

این یک بازی مهم و پیروزی بسیار مهم برای استقلال بود و به همین دلیل هم بعد از این برد همه با هم این موفقیت را جشن گرفتیم. باید تحت هر شرایطی این ۳ امتیاز را به دست می‌آوردیم و خدا را شکر که درنهایت این مهم محقق شده و توانستیم با پیروزی در این دیدار حساس و سخت دوباره در یک قدمی صدر جدول قرار بگیریم. حقیقت امر را بخواهید، اگر برخی اتفاقات داوری و مصدومیت‌ها نبود امروز استقلال با قاطعیت در صدر جدول قرار داشت با این حال هنوز هم ناامید نیستیم و اگر بتوانیم در دیدارهای پیش‌رو با دست پر میدان را ترک کنیم، دوباره به صدر جدول برگشته و این شانس را داریم که در پایان فصل عنوان قهرمانی را دوباره به دست بیاوریم؛ هرچند شانس‌مان هم کم نیست و به آینده امیدوار هستیم.

به نظر می‌رسد برد مقابل گل‌گهر به شما خیلی چسبیده باشد.

چراکه نه، به‌خصوص اینکه این ۳ امتیاز در دقایق پایانی به دست آمد. ما این فصل دشواری‌های زیادی را متحمل شده‌ایم، از محرومیت‌های ناحق و مظلومانه سرمربی تیم تا بعضا ناداوری‌هایی که شاهد آن هستیم. اگر بازی‌های استقلال را دیده باشید حتما متوجه هستید که از چه چیزی صحبت می‌کنم. دیدار رفت با پیکان یا دیدار با سپاهان در اصفهان و همین بازی با نساجی که می‌توانستیم این دیدار را هم در دقایق پایانی با پیروزی پشت سر بگذاریم و در آن صورت حالا و در دیدارهای پیش‌رو برای حفظ صدرنشینی به میدان برویم اما حالا هم اصلا ناامید نیستیم و با همین دست‌فرمان تا کسب عنوان قهرمانی پیش می‌رویم.

حتما می‌دانی که هواداران استقلال به تو لقب آقای خونسرد را داده‌اند.

شاید به خاطر آرامشی باشد که در هنگام پنالتی زدن دارم و به همین دلیل چنین لقبی را به من داده‌اند. البته به‌جز آرامش شما باید اعتمادبه‌نفس هم داشته باشید که خدا را شکر این اطمینان از سوی هم‌تیمی‌ها و هواداران قبل از زدن ضربات به من داده می‌شود. در این دیدار هم در دقایق پایانی سعی کردم آرام باشم و فقط اعتمادبه‌نفسم را حفظ کنم و باز هم خدا را شکر می‌کنم که این توپ هم تبدیل به گل شد. پیروزی در چنین دیدارهایی بسیار لذتبخش و شیرین است و اصولا ما برای رسیدن به چنین لحظه‌هایی فوتبال بازی می‌کنیم. البته قبلا هم گفته بودم در پنالتی زدن شانس بیشترین تاثیر را دارد، با این حال من سعی می‌کنم علاوه‌بر هر فاکتوری، آرامش خود را در هنگام زدن ضربه پنالتی حفظ کنم تا موفق باشم.

بعد از غیبتی که به‌خاطر مسائل غیرفوتبالی در دیدار فصل قبل با گل‌گهر داشتی، در هر ۳ دیدار بعدی مقابل این تیم، در لحظات پایانی با پنالتی‌های تو، استقلال حریفش را شکست داده است.

ما در آن بازی قرار بود بازی کنیم. یادم می‌آید که من و ژستد در ترکیب اصلی بودیم اما دقایقی قبل از مسابقه به ما اعلام شد که استقلال حق استفاده از بازیکنان خارجی را ندارد. شاید اگر آن بازی هم بودیم استقلال بدون حرف‌وحدیث بازی را می‌برد. در هر صورت اتفاقی بود که افتاد و شاید چون از آن مسابقه خاطره تلخی در ناخودآگاهم به ثبت رسید، منجر به آن شد تا در دیدارهای بعدی با این تیم، لحظات شیرینی را برای خود، تیمم و هواداران به ثبت برسانم.

امسال برخلاف سال گذشته تیم با ارائه بازی‌های چشم‌نواز و زیبا ۳ امتیاز مسابقات را از آن خود می‌کند.

در هر صورت ما سال گذشته عنوان قهرمانی را به دست آوردیم و حالا هم این اتفاق می‌افتد و امیدوارم که بتوانیم باز هم این عنوان را برای دومین سال پیاپی به دست بیاوریم. در یک تورنمنت مانند لیگ برتر مهم این است که شما بازی‌هایتان را با پیروزی‌های پیاپی پشت‌سر بگذارید و ۳ امتیازها را به حساب خود واریز کنید. هرچقدر هم زیبا بازی کنید اما اگر بازی را نبرید، درنهایت هیچ اتفاقی نمی‌افتاد. با این حال خوشحالم که چنین عقیده‌ای دارید که ما با ارائه بازی‌های تماشاگرپسند حریفان‌مان را شکست می‌دهیم.

درباره تمدید قراردادت با استقلال صحبت کن.

من در استقلال راحت هستم و خدا را شکر می‌کنم که همراه با این تیم روزهای موفقی را سپری کرده و در عناوینی که تیم به دست آورده است نقش داشته‌ام. یک بار دیگر هم گفته بودم که تمامی بازیکنان و کادرفنی سابق تیم از روز اول از من استقبال کردند و حالا هم مورد اعتماد و محبت آنها قرار دارم. همه آنها با مهربانی و صمیمیت و رفتاری خوب، پذیرای من بودند و جا دارد از همه این عزیزان تشکر کنم که باعث شدند تا خیلی زود در تیم جا بیفتم و احساس خوبی از حضور در استقلال داشته باشم. مسلما همه این موارد در تمدید قراردادم تاثیرگذار بوده و امیدوارم روزهای خوبم با پیراهن آبی همچنان ادامه داشته باشد. در هر صورت قراردادم را تمدید کردم چون با پیراهن استقلال احساس خوبی دارم.

چقدر فکر می‌کنی استقلال بتواند با گل یا یکی از پنالتی‌هایی که می‌زنی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص بدهد؟

در هر صورت همه آنهایی که در استقلال بازی می‌کنند دوست دارند گل قهرمانی به پای آنها نوشته شود و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. مهم قهرمانی تیم است که امیدوارم محقق شود، حالا اگر با گل یا پنالتی من این امر به دست بیاید که خوشحالی‌هایم را صدچندان می‌کند. خدا را چه دیدید، شاید گل قهرمانی با پنالتی من باشد!

صحبت پایانی…

زیر نظر ساپینتو خیلی خوب تمرین کردیم و برای بازی‌های پیش‌رو آماده هستیم. مطمئنا بدون اینکه به نتایج دیگر تیم‌ها کار داشته باشیم فقط می‌خواهیم بازی‌های خودمان را ببریم و همچنان امید زیادی برای موفقیت داریم.

اولین دیدگاه را بنویسید