خانه / برگزیده‌ها,

حمید سجادی از وزارت ورزش استعفا داد؟

حمید سجادی
حمید سجادی

با وجود تکذیب وزارت ورزش و جوانان خبرنگار روزنامه اعتماد از دو منبع مختلف اطلاعاتی به دست آورده که حاکی از رفتنی بودن حمید سجادی طی روز‌های آینده است و حتی جانشینان احتمالی او نیز مشخص شده‌اند. یکی از منابع آگاه به خبرنگار اعتماد اطلاع داد که سجادی استعفای کتبی‌اش را دراختیار رییس‌جمهور قرار داده و دیگر منبع مطلع اعلام کرد سه نفر برای جانشینی وزیر فعلی مشخص شده‌اند

روزنامه اعتماد نوشت: درحالی که مقامات فدراسیون فوتبال و شخص مهدی تاج از حذف قطعی استقلال از آسیا می‌گویند، اما وزیر ورزش اصرار دارد که این تیم هنوز فرصت دارد! وزیر ورزش روز دوشنبه مدعی شد باشگاه استقلال تا ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری فرصت دارد تا با حل و فصل برخی پرونده‌های مالی، در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کند.

حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان، در برنامه «پاسخگویی برخط وزیر ورزش و جوانان» درباره وضعیت باشگاه استقلال گفت: «استقلال تا ۲۱ اردیبهشت ماه فرصت دارد. بسته شدن پنجره‌ها مربوط به بدعهدی و این‌گونه مسائل است.» او در پایان گفت: «ما بین هیچ تیمی فرق نمی‌گذاریم. به قول فوتبالی‌ها تا دقیقه ۹۹ پیگیر هستیم. ضمن اینکه تا ۳۰ فروردین باید پول استراماچونی پرداخت شود. بعد از آن باید پرونده پادوانی و باشگاه الاهلی حل شود و بعد از یکی، دو کار اداری، تلاش می‌کنیم هر دو باشگاه را در آسیا حفظ کنیم.»

از سمت دیگر برخی رسانه‌های نزدیک به وزیر ورزش با دمیدن در بوق اعلام رای کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد مجوز حرفه‌ای در خرداد ماه تلاش دارند فضا را به سمتی بکشانند که حداقل در حال حاضر آتش خشم استقلالی‌ها و اهالی فوتبال فرو بنشیند. این درحالی است که هم وزیر ورزش و هم معاونان او و هم افراد نزدیک به حمید سجادی که در حال ساختن فضای رسانه‌ای خاص هستند به خوبی از شرایط و ضوابط نحوه صدور مجوز حرفه‌ای آگاه هستند، اما به دلایل مختلف واقعیت را جور دیگری جلوه می‌دهند.

یک منبع آگاه در گفت‌وگوی خصوصی با خبرنگار روزنامه «اعتماد» یکی از دلایل اصرار وزیر ورزش به حذف نشدن استقلال را برملا کرد. تازه چند روز بعد از پایان تعطیلات فروردین بود که یک خبرگزاری اعلام کرد وزیر ورزش و جوانان از کابینه دولت سید ابراهیم رییسی به همراه چند نفر دیگر رفتنی هستند. انتشار این خبر واکنش سخت و عجیب وزارت را به دنبال داشت و روابط عمومی این وزارتخانه با تکذیب خبر اعلام کرد هر کس از این پس چنین گمانه‌زنی‌هایی را مطرح کند با پیگرد قانونی مواجه خواهد شد! این درحالی است که اخبار مربوط به ابقا یا برکناری یا استعفای وزرای دولت و حتی شخص خود رییس‌جمهور بار‌ها و بار‌ها در طول دوران فعالیت این افراد در رسانه‌ها منتشر می‌شود؛ اخباری که گاهی رنگ واقعیت به خود می‌گیرد و گاهی تکذیب می‌شود، اما هیچ‌گاه تبدیل به مساله بغرنجی نمی‌شود که بخواهد کار را به پیگرد قانونی بکشاند!

اما با وجود تکذیب وزارت ورزش و جوانان خبرنگار روزنامه اعتماد از دو منبع مختلف اطلاعاتی به دست آورده که حاکی از رفتنی بودن حمید سجادی طی روز‌های آینده است و حتی جانشینان احتمالی او نیز مشخص شده‌اند. یکی از منابع آگاه به خبرنگار اعتماد اطلاع داد که سجادی استعفای کتبی‌اش را دراختیار رییس‌جمهور قرار داده و دیگر منبع مطلع اعلام کرد سه نفر برای جانشینی وزیر فعلی مشخص شده‌اند. یکی محمد عباسی که در دوره دوم احمدی‌نژاد دو سال وزیر ورزش و جوانان بود و دیگری سخنگوی فعلی دولت که البته از شانس بسیار کمی برخوردار است. خبرنگار روزنامه اعتماد نتوانست به نام نفر سوم دست پیدا کند.

اتفاقا اصرار حمید سجادی به حذف نشدن استقلال از آسیا برمی‌گردد به خداحافظی قریب‌الوقوع او از وزارتخانه. طبق اطلاعاتی که منبع آگاه دراختیار روزنامه اعتماد قرار داد سجادی بسیار امیدوار است که حذف قطعی استقلال به خاطر بدهی و حذف احتمالی پرسپولیس که به دلیل مساله مالکیت مشترک و آماده نبودن ورزشگاه آزادی ممکن است رخ بدهد، به پای دوران وزارت او نوشته نشود. برای همین خودش به همراه یک تیم رسانه‌ای در حال راه‌اندازی یک موج هستند. موجی به نام «استقلال هنوز حذف نشده و فرصت دارد.» چرا؟ به این دلیل که وقتی سجادی از وزارت کنار رفت و سرخابی‌ها حذف شدند بگوید تا زمان حضور من در وزارت آن‌ها هنوز به صورت قطعی حذف نشده بودند و باید فلان اقدامات انجام می‌گرفت که آن‌ها حذف نشوند ولی گویا انجام نگرفته و من در این زمینه مقصر نیستم. اقدامات شتابزده در راستای تعیین تکلیف مالکیت دو تیم که غروب روز دوشنبه و در ساعت غیر اداری انجام شد درحالی که پیش از این تاکید می‌شد مجمع دو باشگاه به دو وزارتخانه مختلف سپرده شده به اضافه ابهامات در مورد ورزشگاه آزادی و آن حضور عجیب وزیر ورزش در استادیوم که چند روز پیش اتفاق افتاد و دستور برای رنگ‌آمیزی و زیباسازی استادیوم (!) در همین راستا ارزیابی می‌شود.

اولین دیدگاه را بنویسید