خانه / برگزیده‌ها,

حمله پیشکسوت پرسپولیس به امیر قلعه نویی

امیر قلعه نویی

فدراسیون فوتبال رسما امیر قلعه‌نویی را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی معرفی کرد. بهروز رهبری‌فرد، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس پیش از انتخاب قلعه‌نویی در گفت‌وگویی درباره وضعیت سرمربی تیم ملی صحبت کرده بود.

رهبری‌فرد درباره جدایی کارلوس کی‌روش گفت: «کی‌روش مربی است که فوتبال را موزیانه بازی می‌کند و نتیجه گراست. شاید خیلی ها از سبک بازی او خوششان نیاید ولی در عمل خوب نتیجه می‌گیرد. به نظر من اگر ایران در جام جهانی آرامش روحی روانی داشت از گروهش صعود می‌کرد. به اعتقاد من اگر کی روش می‌ماند هم فوتبالیست بیشتری تحویل تیم ملی می‌داد و هم می توانست موفق شود. شاید باورتان نشود ولی من کی‌روش را یکبار هم از نزدیک ندیدم ولی عملکردش را در تیم ملی قبول داشتم. کی‌روش را بعضی ها از این نظر دوست ندارند که تحمل دیسیپلین بالای او را ندارند. او هر حرفی را گوش نمی‌کند و تحت تاثیر هر حرفی قرار نمی‌گیرد. خودش به هر چیزی اعتقاد داشته باشد آن را عملی می‌کند. این آدم با رفاقت کاری نمی‌کرد.

او در آن زمان درباره حضور قلعه‌نویی گفته بود: «قلعه نویی واویلاست، آقا شما چطور از کی روش به قلعه نویی می‌رسید؟ مگر می‌شود؟ عربستان رونالدو را می‌آورد، قطر جام جهانی برگزار می‌کند، آن وقت ما چه کار می‌کنیم؟ از نظر من شکی در این نیست که قلعه نویی بهترین مربی داخلی فوتبال ایران است اما باید جای کی روش بیاوریم؟»

پیشکسوت پرپسولیس درباره دیگر گزینه‌های داخلی گفت: «اصلا گزینه های ایرانی را ولش کن، چنین چیزی نمی‌شود! ببین ما از کی روش با رزومه بین المللی خوب باید به این گزینه برسیم؟ لااقل یک رزومه ای نزدیک بیاوریم، مربی ایرانی در این مقطع هیچ جای دفاعی ندارد! شما فرض کنید ما در تیم ملی لژیونرها را نداشتیم، این تیم اصلا می توانست به جام جهانی صعود کند؟ مربی هم همینطور است، باید کسی را هم سطح کی روش بیاوریم. دانش مربی باید به روز باشد، کدام یک از مربیان ما اهل مطالعه و به روز بودن هستند؟ ببینید کی روش با آنکه هیچ نتیجه ای نگرفته قطر برای به خدمت گرفتنش چه کارها که نکرد، حالا ما برویم سرمربی پایین تر از او بیاوریم؟ کدام مربی ما را دیده‌اید که در خارج هم کار کند به جز قطبی که از همان جا آمده بود؟»

اولین دیدگاه را بنویسید