خانه / برگزیده‌ها,

حمله موشکی گسترده نیروهای مقاومت به اراضی اشغالی

اسرائیل
اسرائیل

به دنبال شهادت خضر عدنان اسیر فلسطینی که دست به اعتصاب غذای ۸۷ روزه زده بود، نیروهای مقاومت فلسطین یک حمله موشکی گسترده علیه اراضی اشغالی آغاز کردند.

بر اساس گزارش شاهدان عینی، تعداد زیادی از موشک‌ها از سمت نوار غزه به سمت اراضی اشغالی شلیک شده است.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که ۲ موشک در اطراف نوار غزه سقوط کرده و سیستم دفاع موشکی گنبد آهنین واکنشی از خود نشان نداده است.

رسانه‌های عبری زبان نیز گزارش دادند که آژیرهای خطر در این مناطق به صدا درآمده است.

شب گذشته، باشگاه اسرای فلسطین از شهادت «خضر عدنان»، زندانی فلسطینی پس از اعتصاب غذای ۸۷ روزه خبر داد.

باشگاه اسرای فلسطینی با اعلام این خبر تأسف بار، رژیم اشغالگر اسرائیل را به ترور شیخ خضر عدنان با برنامه‌ریزی قبلی متهم کرد.

هفته گذشته «خضر عدنان» اسیر فلسطینی و از اعضای ارشد جنبش جهاد اسلامی برای هشتاد و یکمین روز متوالی به اعتصاب غذای خود ادامه داد و باشگاه اسیران فلسطینی نسبت به وخامت حال او هشدار داده بود.

بر اساس این گزارش، خضر عدنان ۴۴ ساله در اعتراض به بازداشت خودسرانه خود به دست نظامیان اشغالگر و با وجود وخامت اوضاع جسمانی، به اعتصاب غذا دست زده بود.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز با اعلام خبر شهادت شیخ «خضر عدنان» اعلام کرد که عواقب کامل این جنایت به عهده رژیم اشغالگر است و هرگز بدون پاسخ نخواهد ماند.

در بیانیه جنبش جهاد اسلامی به این مناسبت آماده است: رژیم اشغالگر صهیونیستی که شیخ خضر عدنان را دستگیر کرد و مشکلاتش را در زندان نادیده گرفت و با ابزارهای کثیف خود از جمله دادگاه‌های جعلی، نهادهای امنیتی تروریستی و تعقیب نظامی جنایتکارانه علیه وی مرتکب فجیع‌ترین جنایات شد، تاوان این جنایت را خواهد پرداخت.

جنبش جهاد اسلامی تأکید کرد: در مسیر طولانی خود به سوی بیت المقدس، ما مردان دلیر و بسیاری از رهبران و مبارزان را از دست خواهیم داد و رهبر مبارز شیخ خضر عدنان یکی از کسانی بود که راه وسیعی را برای همه آزادی خواهان فلسطین و جهان گشود.

اولین دیدگاه را بنویسید