خانه / برگزیده‌ها,

حمله مدافع خشن پرسپولیس به استقلالی‌ها

محسن بنگر

محسن بنگر مدافع اسبق پرسپولیس که اکنون به عنوان مربی نیز شرایط مطلوبی را دنبال می‌کند و توانسته با هدایت شهرداری آستارا و علیرغم مشکلاتی که داشتند، سهمیه این تیم را در لیگ آزادگان حفظ کند، درباره قهرمانی و موفقیت سرخ‌ها گفت: تیمی که قهرمان هر سه جام شده عملکردش مشخص است و دیگر نیازی به تفسیر و تعریف و تمجید ندارد. پرسپولیس به چیزی دست پیدا کرد که شایسته آن بود و نمی‌توانیم بگوییم حقش نبود به این عناوین برسد. روندی که تیم در طول فصل طی کرد نشان می‌دهد آن‌ها به مرور بهتر و بهتر شدند و فاصله چند امتیازی با صدر جدول را جبران کردند و در نهایت هم آن را حفظ کردند.

وی ادامه داد: پرسپولیس عملکرد خوبی داشت و هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ روحی توانست خودش را در شرایط بالایی نگه دارد و مشخص بود شانس اصلی قهرمانی در هر دو جام است. قبل از فینال جام حذفی خیلی‌ها می‌گفتند این بار نوبت استقلال است و پرسپولیس به خاطر قهرمانی لیگ، در جام حذفی انگیزه کافی ندارد و استقلال برنده می‌شود و جام را بالای سر می‌برد، ولی اتفاقاً آرامشی که در پرسپولیس حکم فرما بود بر استرس استقلالی‌ها غلبه کرد و توانستند پیروز شوند و جام دوم و به دنبال آن جام سوم را بالای سر ببرند.

پیشکسوت پرسپولیس در رابطه با اینکه برخی تیم‌ها قهرمانی پرسپولیس را تبریک نگفته و حتی آن را زیر سوال بردند هم توضیح داد: همیشه هروقت پرسپولیس قهرمان می‌شود این مسائل را مطرح می‌کنند و وقتی خودشان قهرمان می‌شوند همه چیز گل و بلبل است. تا قبل از این می‌گفتند آقای سلطانی فر عامل قهرمانی پرسپولیس است و وقتی سلطانی فر هم عوض شد بازهم تیم قهرمان شده و نمی‌خواهند واقعیت را قبول کنند.

وی در مورد وضعیت نیمکت پرسپولیس و شایعه حول یحیی گفت: شنیده‌ام یحیی گل محمدی گفته قصد دارد استراحت کند. فشار کار در تیمی مثل پرسپولیس بالاست و همه از شما انتظار دارند. حتی انواع و اقسام جام‌ها را هم در گذشته درو کرده باشید کافی است ۵ بازی نتیجه نگیرید و همه علیه شما می‌شوند. او در میانه فصل دوران سختی را پشت سر گذاشت و حق می‌دهم خسته باشد و به دنبال استراحت باشد. از زاویه یک دوست و هم تیمی سابق بخواهم نگاه کنم به گل‌محمدی حق می‌دهم، ولی از زاویه یک پرسپولیسی نگاه کنم دوست دارم یحیی در تیم بماند چرا که عملکرد خوبی دارد و تیم را به خوبی می‌شناسد و اگر تغییر در کادرفنی رخ دهد ممکن است به زیان پرسپولیس تمام شود.

بنگر در مورد مجمع باشگاه و ابقای اکثر اعضای هیات مدیره هم توضیح داد: ثبات در مدیریت موضوع مهمی است. همانطور که گفتم بهتر است گل محمدی در تیم بماند در خصوص مدیریت باشگاه هم این حرف را می‌زنم. درویش عملکرد خوبی در یک سال گذشته داشت و هم بازیکنان خوبی به خدمت گرفت و هم کادرفنی و بازیکنان از مدیریت او راضی بودند و آرامش در تیم حکم فرما بود. خوشحالم که تغییرات زیادی در مدیریت باشگاه رخ نداده و اینکه تکلیف این موضوع هم روشن شد و به درازا نکشید.

کاپیتان اسبق پرسپولیس با اشاره به شرایط این تیم در فصل آتی گفت: پرسپولیس تیم خوب و کاملی دارد. اولویت باشگاه باید حفظ بازیکنان کنونی و شاکله اصلی تیم باشد و در کنار آن دو موضوع را هم مد نظر قرار دهند. یکی تقویت تیم در چند پست با جذب بازیکنانی که در سطح پرسپولیس باشند و در کنار آن جوانگرایی و پایین آوردن میانگین سنی تیم. میانگین سنی تیم به نظرم کمی در حال بالا رفتن است و وقتش است به مرور بازیکنان جوان‌تر به ترکیب اصلی تزریق شوند تا در آینده از این موضوع تیم ضربه نخورد.

اولین دیدگاه را بنویسید