خانه / برگزیده‌ها,

حمایت قهرمان جهان از اقدام خبرساز صداوسیما و فدراسیون علیه حسن یزدانی

حسن یزدانی
حسن یزدانی

اعلام نامزدهای برترین‌های ورزش ایران از سوی صدا و سیما و فدراسیون کشتی واکنش‌های متفاوتی را به همراه داشته است. حذف نام حسن یزدانی ژنرال هشت ستاره کشتی ایران از مهمترین اتفاقات این لیست‌ها بود. غیبت یزدانی در جمع نامزدهای برترین‌ ورزش ایران در حالی است که وی سال گذشته عنوان بهترین شادی قرن ایران را به نام خود ثبت کرد.

همچنین یزدانی در سال ۱۴۰۱ با کسب مدال نقره مسابقات جهان ۲۰۲۲ بلگراد موفق شد از رکورد ۶۰ ساله جهان پهلوان تختی عبور کند و به پرافتخارترین کشتی‌گیر ایران از لحاظ تعداد مدال تبدیل شود.

سیدمراد محمدی دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۰۸ پکن و طلای قهرماانی جهان در خصوص لیست برترین‌های ورزش ایران گفت: نباید به حاشیه‌ها دامن بزنیم. فدراسیون و صدا و سیما برای انتشار این لیست دلایل خاص خود را داشتند و می‌توانند پاسخگوی این کار باشند. دامن زدن به حاشیه، قهرمان ما را در برابر فدراسیون قرار می‌دهد و این برای مدال‌آوران کشتی ایران خوب نیست. کشتی ما باید به دور از حاشیه به کار خود ادامه دهد و برای مسابقات جهانی و المپیک برنامه‌ریزی کند.

پیشکسوت کشتی ایران ادامه داد: حسن یزدانی برند کشتی ایران است و در جهان کشتی ما را به نام این پهلوان می‌شناسند. شاید انتظار همه این بود که نام وی در لیست نظرسنجی دیده شود اما فدراسیون با دلایل خاص خود تصمیم به انتشار اسامی کرده است؛ بهتر است که وارد حاشیه نشویم.

اولین دیدگاه را بنویسید