خانه / برگزیده‌ها,

جناب آقای همایون شجریان، خواننده قحط بود برادر؟

همایون شجریان
همایون شجریان

انتشار تصویری از همایون شجریان در کنار سامی یوسف کافی بود تا کاربران شبکه‌های اجتماعی به آن واکنش نشان دهند و بحث برانگیز شود.

سامی یوسف در یک پست اینستاگرامی از انتشار یک قطعه موسیقی جدید در همکاری با همایون شجریان به نام «هستی» خبر داد. همایون شجریان و سامی یوسف عکسی مشترک را در فضای مجازی منتشر کردند که از همان روز، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر همکاری مشترک این دو هنرمند انجام شد که فعالان موسیقی اقدام همایون شجریان برای همکاری سامی یوسف را مورد انتقاد قرار دادند.

در این میان روزنامه فرهیختگان در مطلبی تحت عنوان «ائتلاف همایون و سامی» با ذوق‌زدگی از این همکاری استقبال کرده و نوشته است: آهنگ مشترک سامی یوسف و همایون شجریان حتما می‌تواند فصل جدیدی در حوزه موسیقی مشترک بین خوانندگان ایرانی و خارجی باشد!

در حالی ارگان مطبوعاتی دانشگاه آزاد از این توافق هنری به وجد آمده است که کاربران شبکه‌های اجتماعی از این تصمیم همایون شجریان برای همکاری با سامی یوسف به شدت انتقاد کرده‌اند که چند نمونه از آن را می‌خوانید:

* محکامه که خود استاد موسیقی معرفی کرده است، توئیت زد: جناب همایون شجریان فکر میکردیم شما برای خودتان وزنی هستین در موسیقی اصیل ایرانی، اما مثل اینکه اشتباه کردیم!

* سامان هم که دانشجوی موسیقی است در تکمیل توئیت محکامه نوشت: همایون شجریان اگر برای اعتبار هنری خود ارزشی قائل نیستین حداقل به نام و اعتبار خانوادگی پدرتان ضربه نزنین. سامی یوسف آخه!

* حدیث هم گفت: سامی یوسف در بین ایرانی‌ها چقدر مخاطب دارد که همایون شجریان ریسک همکاری با یک خواننده گمنام و نه چندان معروف مثل سامی یوسف را به جان خریده است؟

اولین دیدگاه را بنویسید