خانه / برگزیده‌ها,

تیراندازی مرگبار در تعقیب و گریز شرق تهران

دستگیری تیراندازی قتل
دستگیری تیراندازی قتل

سارق فلزات نمای ساختمان در تعقیب و گریز مأموران کلانتری با شلیک گلوله کشته شد.

شامگاه جمعه ۹ دی، مأموران کلانتری در شرق تهران، حین گشت متوجه مرد جوانی شدند که در حال سرقت از نمای ساختمانی بود؛ با مشاهده این صحنه مأموران دستور ایست داده اما متهم با دیدن پلیس بلافاصله خود را به خودروی پرایدی که در کنار خیابان پارک شده بود رساند و خودش را روی صندلی شاگرد انداخت و راننده نیز که با خودروی روشن منتظر همدستش بود بدون توجه به اخطارهای پلیس شروع به فرار کرد.

تعقیب و گریز پلیسی آغاز شد و مأموران چندین بار دستور ایست دادند، اما از آنجا که پراید سواران به فرار ادامه دادند مأموران اقدام به تیراندازی کردند و یکی از تیرها به سارق که روی صندلی شاگرد نشسته بود اصابت کرد.

راننده بعد از دقایقی خودرو را متوقف کرد و سارق مصدوم به بیمارستان منتقل و همدستش بازداشت شد، اما ساعاتی بعد او تسلیم مرگ شد. با اعلام این خبر به بازپرس محمد وهابی وی به همراه تیم بررسی صحنه جرم وارد عمل شدند. سارق دستگیر شده در تحقیقات اولیه گفت: مدتی است به همراه دوستم، اقدام به سرقت میله های فلزی بین سنگ های نمای ساختمان ها می کنیم. این فلزات گرانقیمت است و در بازار با مبلغ خوبی می فروشیم. شب حادثه در حال سرقت فلزات نمای ساختمانی بودیم که پلیس متوجه ما شد و در جریان تعقیب و گریز و تیراندازی، همدستم کشته شد.

بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران دستور تحقیق از مأموران کلانتری که اقدام به تیراندازی کردند، بررسی زاویه تیراندازی و اینکه آیا مأموران قوانین بکارگیری سلاح را رعایت کرده اند و تحقیقات تکمیلی را صادر کرد.

اولین دیدگاه را بنویسید