خانه / برگزیده‌ها,

توصیه مهم آقای گل به پرسپولیس

پرسپولیس

اگر به دنبال قهرمانی در لیگ برتر هستید باید خوب دفاع کردن را هم یاد بگیرد؛ این توصیه مهم ادموند بزیک پرسپولیسی سابق و آقای گل لیگ برتر به سرخپوشان است.

پرسپولیس در مصاف با آلومینیوم اراک دو بار از حریف در جریان بازی با برتری دو گل پیش افتاد، اما هر دو بار حریف کامبک زد و در نهایت در ضرباات پنالتی این تیم آلومینیوم اراک بود که برنده شد و به همین راحتی تیم پرسپولیس شانس قهرمانی در جام حذفی را از دست داد.

حالا ادموند بزیک یکی از پرسپولیسی‌های سابق می‌گوید: تیم پرسپولیس برای قهرمان شدن در لیگ برتر باید خوب دفاع کردن و حفظ نتیجه را هم یاد بگیرد. او می‌گوید: «واقعیت این است که در بازی‌های جام حذفی فقط و فقط پیروزی و صعود اهمیت دارد و هیچکس اهمیت نمی‌دهد که این پیروزی با چه کیفیتی و چگونه به دست آمد، کما اینکه برخی تیم‌های لیگ برتری یا شاید به صراحت گفت بیشتر آن‌ها در بازی‌های لیگ برتر هم با همین فرمول پیش می‌روند؛ برخی برای قهرمان و برخی برای موقعیت بهتر در جدول و نیفتادن که در این مورد آخر اصلا عجیب هم نیست، اما تیم پرسپولیس این مدل بازی کردن را بلد نیست و انگار اصلا نیاموخته است. پرسپولیس رفتن به دفاع مطلق را یاد نگرفته و در زمین اجرایی نمی‌کند. آن‌ها حتی وقتی عقب می‌روند هم طوری بازی نمی‌کنند که هیچ روزنه‌ای برای رسیدن به دروازه‌شان وجود نداشته باشد و همیشه نیمی از توانشان را صرف حمله و رسیدن به گل‌های بعدی می‌کنند که واقعا گاهی اواقات نیاز نیست.»

البته جالب است بدانید پرسپولیس بهترین تیم در فاز دفاعی لیگ برتر است. به این خاطر که تا به اینجای کار ۱۳ بار دروازه اش باز شده است. خوردن ۴ گل از آلومینیوم اراک برای بدبین‌ترین طرفدار تیم پرسپولیس هم قابل باور نبود. به این حال توصیه ادموند بزیک به پرسپولیسی‌ها این است که بعد از برتری باید به دفاع بروند تا برتری خود را حفظ کند.

باید منتظر ماند و دید که آیا اوسمار و پرسپولیس شکل بازی خود را در هفته‌های پایانی لیگ برتر تغییر می‌دهند یا خیر.

اولین دیدگاه را بنویسید