خانه / برگزیده‌ها,

تمجید نشریه کیکر از سردار آزمون

سردار آزمون
سردار آزمون

بایرلورکوزن عصر امروز و در هفته بیست و سوم رقابت‌های بوندس‌لیگا میزبان هرتابرلین است و امیدوار است با کسب سه امتیاز این دیدار وضعیت خود را در جدول بهتر کند. شاگردان ژابی آلونسو که در این هفته‌ها به خوبی خود را از رده‌های پایین جدول جدا کرده و حالا در رتبه یازدهم قرار دارند با برتری در دیدار امروز می‌توانند تا حد زیادی خیال خود را از بابت بقا در سطح اول فوتبال آلمان راحت کنند چراکه هرتابرلین یکی از تیم‌هایی است که برای فرار از سقوط می‌جنگد. لورکوزن هفته قبل در جدالی دشوار برابر فیابورگ به تساوی ۲-۲ رسید که سردار آزمون در این دیدار یکی از گل‌های تیم را زد تا برای نخستین بار در این فصل برای لورکوزنی‌ها گلزنی کرده باشد. بازی امروز می‌تواند فرصت خوبی برای این مهاجم ملی‌پوش ایرانی باشد تا روند خوبش در هفته‌های اخیر را ادامه داد و ثابت کند که می‌تواند انتخاب نخست آلونسو در خط حمله باشد.

نشریه کیکر آلمان در گزارشی از وضعیت خط حمله لورکوزن در آستانه این دیدار می‌نویسد: «وقتی آلونسو در اوایل اکتبر هدایت لورکوزن را برعهده گرفت یکی از مشکلاتش در خط حمله و میراثی بود که در این بخش از قبل برایش به جا مانده بود. او البته در این مدت به خوبی توانسته شرایط مهاجمانش را بهتر کند و حالا گزینه‌های خوبی برای استفاده در این بخش دارد. شاید در آن زمان او گزینه‌های زیادی در این بخش نداشت اما توانست نفراتی که قبلا نشان داده بودند توانایی‌های زیادی دارند را دوباره به فرم خوب برگرداند.

سرمربی اسپانیایی حالا می‌گوید از اینکه چنین دردسر شیرینی دارد بسیار خوشحال است و اینکه می‌تواند از بین چند بازیکن نفراتش را انتخاب کند اتفاق بسیار مثبتی است. به‌خصوص که در تعطیلات زمستانی او فقط آدام هلوزک را به‌عنوان مهاجم تخصصی در اختیار داشت اما حالا بجز امین عدلی و پاتریک شیک، یک آزمون آماده را نیز در اختیار دارد که می‌تواند مدعی جدی بازی به‌عنوان مهاجم نوک باشد.

البته آلونسو بیشتر ترجیح می‌دهد از دو مهاجم استفاده کند و به این ترتیب آزمون و شیک شانس خوبی دارند تا به‌عنوان زوج طلایی در کنار هم به میدان بروند. البته نباید فراموش کرد که در هفته‌های اخیر بازگشت فلورین ویرتز از مصدومیت طولانی‌مدت رباط صلیبی و درخشش او کمک زیادی به بهبود وضعیت لورکوزن و آلونسو کرده است. آلونسو در کنار مهاجمان خوب خود علاوه‌بر ویرتز، کریم بلعربی، موسی دیابی و کالوم هادسون اودوی را نیز به‌عنوان عناصر تهاجمی در اختیار دارد که دست این مربی را برای انتخاب تاکتیک‌های مختلف باز می‌گذارد.»

اولین دیدگاه را بنویسید