خانه / اقتصادی,

تصویب لایحه واردات خودروهای کارکرده در دولت

سیدرضا فاطمی‌امین
سیدرضا فاطمی‌امین

سید رضا فاطمی‌ امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره بازار خودرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: راه‌حل سریع بازار خودرو، واردات خودروهای کارکرده است.

وی در ادامه خبر داد: بنابراین امروز دولت لایحه دو فوریتی واردات خودروهای کارکرده را مصوب کرد.

فاطمی‌امین ابراز امیدواری کرد که این مصوبه در مجلس نیز به سرعت پیگیری شود.

وی عنوان کرد: بازار خودرو دچار آشفتگی‌هایی ناشی از تقاضای مازاد و بیش از عرضه است. خوشبختانه عرضه خودرو در سال گذشته و امسال به لحاظ تولید روند بسیار خوبی داشته اما به دلیل اینکه خودرو در بازار نقش سرمایه‌ای پیدا کرده است، افرادی برای حفظ اموال خود در برابر تورم خود، خودرو می‌خرند. این کار سبب شده علاوه بر کسری عرضه در بازار، تقاضای کاذب هم به بازار افزوده شود که همان تقاضای سوداگرانه است.

وزیر صمت در ادامه خاطر نشان کرد: بحث واردات را با هماهنگی بانک مرکزی تا حدی ادامه خواهیم داد که شکاف عرضه و تقاضا از بین برود.

فاطمی‌امین پیرامون قیمت خودروهای تحویلی سال 1403 گفت: طبیعتا تحویل خودرو با قیمت روز است؛ اما کسانی که خودروی خود را تغییر دهند، امسال تحویل می‌گیرند. برای برخی خودروها تقاضا بیش از حد ظرفیت تولید است؛ هفته آینده سامانه باز می‌شود و کسانی که خودرو آن‌ها تحویل سال 1403 است می‌توانند خودروی خود را تغییر دهند.

اولین دیدگاه را بنویسید