خانه / برگزیده‌ها,

ترس بزرگ پرسپولیسی‌ها؛ این اتفاق تلخ بعد از ۳۱ سال تکرار می‌شود؟

حمید درخشان

حساس‌ترین بازی هفته پایانی لیگ برتر در قائمشهر و ورزشگاه وطنی این شهر برگزار خواهد شد. پرسپولیس صدرنشین درحالی به مصاف نساجی می رود که سرخ پوشان با کسب برد در این بازی می توانند قهرمان این فصل لیگ برتر شوند.

پرسپولیس آمار خوبی در تقابل‌های خود مقابل نساجی در قائمشهر ندارد. نساجی تا به حال ۷ بار در وطنی میزبان پرسپولیس بوده که حاصل آن یک برد برای هر دو تیم و ۵ تساوی بوده است. نکته جالب در خصوص بازی دو تیم در قائمشهر این است که بازی این هفته دومین دیدار دو تیم در هفته پایانی فصل خواهد بود و این دو باشگاه قبلا هم در هفته آخر لیگ در قائمشهر به مصاف هم رفته بودند.

در فصل ۷۱-۱۳۷۰ و در اولین دوره لیگ آزادگان و در همان فصلی که پرسپولیس قهرمان جام در جام باشگاه‌های آسیا شده بود، دیدارهای هفته بیستم که به تعویق افتاده بود در آخرین روز لیگ برگزار شد.

تا هفته ماقبل پایانی، پاس صدرنشین لیگ بود، پرسپولیس در رده دوم جای داشت و استقلال پس از این دو تیم قرار گرفته بود. شرایط جدول به گونه‌ای بود که در صورت توقف پاس در هفته آخر، پرسپولیس با غلبه بر نساجی قهرمان می‌شد. پرسپولیس در آن بازی در ورزشگاه وطنی با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب نساجی مازندران شد تا تنها برد تاریخ نساجی مقابل پرسپولیس شکل بگیرد. شاگردان علی پروین با این شکست در پایان فصل در رده سوم جدول قرار گرفتند.

حالا پرسپولیسی‌ها نگران تکرار اتفاقات ۳۱ سال قبل هستند و تحت هیچ شرایطی نمی خواهند در بازی پنجشنبه امتیازی از دست بدهند.

اولین دیدگاه را بنویسید