خانه / برگزیده‌ها,

بهترین دمنوش‌ها برای درمان نفخ معده

معده
معده

برای نفخ معده یک سری درمان‌های خانگی و طبیعی وجود دارد که عبارتند از:

دمنوش زنجبیل

زنجبیل یک ضد التهاب قوی است. همچنین، حاوی ترکیبی به نام جینجرول است که به کاهش نفخ کمک می‌کند. زنجبیل همچنین به حالت تهوع کمک می‌کند. اسمیت می‌گوید: “چای زنجبیل به هضم کمک می‌کند، و به تسکین گاز، نفخ، درد معده و حرکات روده کمک می‌کند. گفته شده است که التهاب را آرام می‌کند و دستگاه گوارش را تسکین می‌دهد. “

چای نعناع تند

در بچگی هر وقت معده درد می‌گرفتم مادربزرگم به من می‌گفت که نعناع را بمکم. من نمی‌دانم که شکر چقدر به مشکلات گوارشی من کمک کرده است، اما نعناع فلفلی برای مشکلات معده عالی است. شاپیرو می‌گوید: روغن نعناع در کاهش درد معده، نفخ، گاز موثر است و برخی تحقیقات نشان داده اند که چای نعناع حاوی مقادیر کافی برای بهبود علائم است.

چای رازیانه

رازیانه به دلیل فواید بی‌شماری برای تقویت سلامت مورد مطالعه قرار گرفته است، اما از آنجایی که شما اینجا هستید تا نفخ خود را درمان کنید، ما بر قدرت آن در درمان نفخ تمرکز می‌کنیم. رازیانه به دفع گاز از روده کمک می‌کند و همچنین به بدن شما کمک می‌کند صفرا بیشتری تولید کند. صفرای بیشتر به این معنی است که بدن شما بهتر می‌تواند چربی‌ها را تجزیه کند، به‌ویژه لبنیات، که یکی از بزرگ‌ترین دلایل نفخ معده هستند. نمی‌توانید چای رازیانه را در قفسه‌ها پیدا کنید؟ شاپیرو پیشنهاد می‌کند که فقط مقداری از دانه‌ها را خرد کرده و در آب قرار دهید.

چای بابونه

شاید این چای را به دلیل خواص خواب آوری آن بشناسید، اما می‌تواند به تسکین نفخ معده نیز کمک کند. التهاب در دیواره روده می‌تواند باعث نفخ و سایر مشکلات سلامت روده شود. اسمیت می‌گوید: «تحقیقات اولیه‌ای انجام شده است که نشان می‌دهد عصاره بابونه به دلیل خواص ضد التهابی، پتانسیل محافظت در برابر اسهال و زخم معده را دارد.»

چای ریشه قاصدک

شاپیرو می‌گوید: این چای یک ادرارآور طبیعی است، بنابراین با افزایش ادرار به کاهش وزن کمک می‌کند. در حالی که هیچ کس دوست ندارد دائما به دستشویی برود، این خروجی آب اضافی می‌تواند به تسکین نفخ کمک کند. این ماده همچنین برای مدت طولانی برای تسکین التهاب، اضطراب و موارد دیگر مورد استفاده قرار گرفته است.

اولین دیدگاه را بنویسید